12 лютого 2013, 14:02

Хочеться започаткувати єдиний досвід, практику реєстрації того чи іншого об’єкта

Переконана, що нотаріуси України запровадять позитивну практику у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно

Опубліковано в №07 (349)

Ганна Валігура
Ганна Валігура Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу

З набранням чинності новим законодавством у сфері реєстрації прав на нерухоме майно частину повноважень у здійсненні реєстраційних дій було передано нотаріусам.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На сьогодні залучення нотаріусів до безпосередньої участі в реєстраційних діях стало потребою ринку. Справді, для здійснення, здавалося б, елементарних правочинів з нерухомістю люди змушені були вистоювати в чергах, аби оформити потрібні документи.

Більше того, виникають додаткові незручності у разі необхідності отримання документів не лише з БТІ, а й з інших організацій. Як результат можна спостерігати значне завищення вартості нерухомості.

Нині нотаріуси є фахівцями, які найбільше задіяні в процесі купівлі-продажу нерухомості, оскільки несуть відповідальність за правильність оформлення документів і виконують функцію правового консультанта сторін (сторони) угоди.

Проте з нового року зі здійсненням цих повноважень нотаріусами вочевидь виникли певні проблеми. Тому з метою з’ясування окремих питань здійснення нотаріусами реєстрації прав на нерухоме майно «Юридична газета» звернулася до приватного нотаріуса КМНО Ганни Валігури.

 

Як Ви поставилися до нововведення щодо надання нотаріусам повноважень реєстраторів речових прав на нерухомість?

Зрозуміло, що кожне нововведення потребує детального вивчення. Сьогодні ми маємо вагому і масштабну реформу у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Створено єдину державну інформаційну систему – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати