21 травня 2013, 14:39

Детального доктринального дослідження природи медичного права на національному рівні ще не проведено

У Львівському національному медичному університеті ім. Д. Галицького створено кафедру медичного права

Опубліковано в №21 (363)

Ірина Сенюта
Ірина Сенюта керуючий партнер адвокатського об‘єднання “МедЛекс”, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, завідувач кафедри медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького

Останнім часом фахівці відзначають, що правове регулювання відносин, які виникають у сфері охорони здоров’я, потребує наукової обґрунтованості, визначеності і системності. Як в Україні так і в усьому світі нині спостерігається значне підвищення уваги до прав людини у сфері охорони здоров’я. Однією з тенденцій, яку нині відзначають дослідники у всьому світі, є поглиблення зв’язку науки і практики у сфері медичного права, фармацевтичного права, охороноздоровчого права з іншими соціальними регуляторами. Медичне право в Україні перебуває на етапі стрімкого розвитку, активізації зацікавлення ним науковців і практиків у сфері права, фармації і медицини, зміщення акцентів від громадсько-наукового інтересу до державного визнання ролі та значення цього науково-практичного напряму для системи охорони здоров’я і безпеки людини в медицині. Що зроблено у цьому напрямку на законодавчому рівні, про які досягнення та недоліки системи можна говорити, з читачами «Юридичної газети» поділилася президент ВГО «Фундація медичного права та біоетики України» Ірина Сенюта.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 

 Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, про діяльність ВГО «Фундація медичного права та біоетики України», президентом якої Ви є?

Всеукраїнська громадська організація «Фундація медичного права та біоетики України» (далі – Фундація), що заснована 17 квітня 2008 р., створена з метою охорони і захисту прав та інтересів своїх членів. Місія організації  – сприяння розвитку медичного права як галузі права, науки і навчальної дисципліни та біоетики. Діяльність організації поширюється на всю територію України та включає до своєї структури 14 осередків, які пов’язані з організацією єдиною метою.

Основними напрямами діяльності є: правопросвітницький; видавничий; науково-дослідницький; законопроектний; юридична практика.

Фундація працює багатоаспектно, на сьогодні здійснено немало цікавих проектів, у т.ч. міжнародних, з-поміж яких проведення численних науково-практичних заходів. Приміром, всеукраїнських конференцій з медичного права з 2007 р. (проводилась ЛОБФ «Медицина і право», тепер львівський осередок Фундації), з 2008 р. міжнародних конференцій на різну тематику в царині медичного права. На конференціях гуртується плеяда визнаних фахівців, сферою інтересу яких є медичне право, як національних, так і представників зарубіжних країн. Кожен захід закінчується виробленням рекомендацій, які знаходять своє відображення у науково-практичному житті України. Серед знакових досягнень, зокрема, є типові навчальні програми з дисципліни «Медичне право України» для студентів вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, що навчаються за напрямом підготовки «Право», спеціальністю «Правознавство», здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр» і «Спеціаліст», підготовлені членами робочої групи з розробки навчальної програми з курсу «Медичне право» для студентів вищих навчальних закладів, які готують фахівців за напрямом «Право», затвердженої наказом МОЗ України від 23.09.2010 р. № 808 (за ред. Бронової В. М., к. ю. н. Сенюти І. Я.). До участі в роботі було залучено представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства юстиції України, а також провідних фахівців України, які досліджують проблематику медичного права.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати