2 лютого 2021 року о 09:30 об’єднана палата Касаційного адміністративного суду у складі ВС розгляне справу № 826/12552/18 за позовом приватного сільськогосподарського підприємства, яке оскаржує наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в частині застосування до нього спеціальної санкції у вигляді індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "КЦС ВС указав, коли рішення МКАС про вжиття забезпечувальних заходів порушує публічний порядок".
Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.
О 14:00 цього дня КАС ВС продовжить розгляд справи № 805/430/18-а за позовом Товариства, яке оскаржує постанову ГУ Держпраці у Донецькій області про накладення штрафу. Суть спору полягає в тому, що контролюючий орган під час перевірки позивача з питань дотримання законодавства про працю виявив порушення щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати працівникам підприємства.
Того ж дня о 14:30 КАС ВС продовжить розгляд справи № 420/5740/19 за позовом юридичної особи до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради. Позивач, зокрема, просив скасувати накази відповідача про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт і скасування права на виконання підготовчих робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання підготовчих робіт.
2 лютого року о 10:00 відбудеться засідання Великої Палати Верховного Суду у справі № 917/1338/18, яка містить виключну правову проблему щодо набуття / ненабуття спадкоємцями статусу засновників приватного підприємства внаслідок спадкування часток (вкладів, внесків) у статутному капіталі приватного підприємства і права участі в його діяльності.
На 12:30 того ж дня ВП ВС призначила розгляд справи № 914/1096/20, у якій постало питання щодо можливості оскарження судових рішень, прийнятих за наслідками розгляду заяв про забезпечення позову.
У судовому засіданні, призначеному на 10:00 3 лютого, Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд судових рішень щодо засудженого на підставі рішення ЄСПЛ у справі "Скоморохов проти України", у якому суд установив порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з катуванням заявника та відсутністю ефективного розслідування його скарг на таке поводження, а також порушення ст. 6 цієї Конвенції у зв’язку з використанням для його засудження доказів, отриманих від заявника внаслідок катування (справа № 1-03/2007, провадження № 13-105зво19).
2 лютого Касаційний кримінальний суд у складі ВС розгляне кримінальне провадження щодо порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою на виробництві. Як установили суди, у грудні 2017 року підприємець, надаючи піротехнічні послуги з нагоди свята на центральній площі м. Івано-Франківська, не забезпечив дотримання вимог протипожежної безпеки, законодавства з питань охорони праці. Під час проведення піротехнічних робіт один із феєрверків спрацював некоректно, що призвело до вибуху, внаслідок якого одна особа отримала тяжкі тілесні ушкодження (справа № 344/10621/18, провадження № 51-5026км20).
4 лютого ККС ВС планує розглянути кримінальне провадження щодо ухилення від сплати податків. Відповідно до судових рішень підприємець із Черкащини умисно не сплатив до державного бюджету податок на додану вартість за 2009 та 2010 роки у сумі понад 2,4 млн грн. Особі було призначено покарання у вигляді штрафу з конфіскацією 1/2 частини майна, яке є її власністю, а також її позбавили права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими, адміністративно-господарськими обов’язками та підприємницькою діяльністю, строком на 2 роки (справа № 690/443/14к, провадження № 51-8412км18).
На цей самий день ККС ВС призначив до розгляду кримінальне провадження у справі № 210/1971/18 (провадження № 51-4989км20) щодо самовільного присвоєння владних повноважень та шахрайства. Як установили суди, навесні 2018 року у м. Кривий Ріг чоловік, представляючись підліткам співробітником поліції, під приводом перевірки мобільних телефонів за фактами крадіжок незаконно заволодів кількома телефонами. За вчинення кримінальних правопорушень особі визначено остаточне покарання у виді 3 років позбавлення волі.
Нагадаємо, фіктивний правочин є оспорюваним, а не нікчемним, і визнається недійсним судом.