04 липня 2024, 13:15

Захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу: новий законопроєкт

Народні депутати України пропонують створити ефективну систему протидії виробництву, продажу, рекламі, налаштуванню систем умовного доступу, які відкривають несанкціонований доступ до захищених медіасервісів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Повага до суду та оперативність розгляду кримінального провадження: депутати пропонують новий законопроєкт".

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №5870-д від 28.06.2024 "Про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу".

Доопрацьований Комітетом законопроєкт про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу, визначає:

  • перелік захищених послуг – це, зокрема, лінійні аудіовізуальні медіасервіси; аудіовізуальні медіасервіси на замовлення (нелінійні аудіовізуальні медіасервіси); лінійні аудіальні медіасервіси; аудіальні медіасервіси на замовлення (нелінійні аудіомедіасервіси); медіасервіси, які надаються провайдерами аудіовізуальних сервісів (надання користувачам доступу до пакетів телеканалів і радіоканалів); послуги з надання умовного доступу до вищезазначених медіасервісів;
  • незаконну діяльність щодо послуг умовного доступу, а це виготовлення, імпорт, експорт, розповсюдження, зберігання з метою збуту або збут, оренда або інша оплатна передача в користування незаконних пристроїв, а також володіння ними з комерційною метою; встановлення, налаштування, технічне чи інше обслуговування або заміна в комерційних цілях незаконних пристроїв; рекламування, а також будь-яка інша діяльність з просування та популяризації незаконних пристроїв або послуг, пов’язаних з такими пристроями (включаючи прямий маркетинг, стимулювання збуту та зв’язки з громадськістю);
  • порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист послуг умовного доступу, який передбачає розподілення повноважень щодо нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист послуг умовного доступу між органами державної влади відповідно до їх компетенції. Відтак Національна поліція України контролює питання виготовлення, розповсюдження, зберігання з метою збуту або збуту, оренди або іншої оплатної передачі в користування незаконних пристроїв, а також володіння ними з комерційною метою, встановлення, налаштування, технічного чи іншого обслуговування або заміни в комерційних цілях незаконних пристроїв; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи – імпорт, експорт незаконних пристроїв; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів - рекламування, а також будь-яку іншу діяльність з просування та популяризації незаконних пристроїв або послуг, пов’язаних з такими пристроями (включаючи прямий маркетинг, стимулювання збуту та зв’язки з громадськістю);
  • відповідальність за порушення законодавства про захист послуг умовного доступу, що передбачає санкції для суб’єктів господарської діяльності у вигляді штрафу в розмірі дванадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконних пристроїв у разі встановлення фактів виготовлення, імпорту, експорту, розповсюдження, зберігання з метою збуту або збуту, оренди або іншої оплатної передачі в користування незаконних пристроїв, а також володіння ними з комерційною метою.

Як зазначається, за встановлення, налаштування, технічне чи інше обслуговування або заміни в комерційних цілях незаконних пристроїв передбачено штраф у розмірі від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконних пристроїв. Водночас за рекламування (замовлення реклами), а також замовлення та/або здійснення будь-якої іншої діяльності з просування та популяризації незаконних пристроїв або послуг, пов’язаних з такими пристроями (включаючи прямий маркетинг, стимулювання збуту та зв’язки з громадськістю) передбачено штраф у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, підсумком доопрацювання основного та альтернативного законопроєктів є:

  • приведення термінології у відповідність до Закону України "Про медіа";
  • узгодження всіх визначень, викладених у ст. 1 проєкту, з дефініціями відповідних параграфів Директиви 98/84/ЄС Про правовий захист послуг, що базуються чи включають умовний доступ;
  • надання у новій редакції статті 3 щодо переліку медіасервісів, які захищаються Законом;
  • доповнення ч. 2 ст. 5, що регулює питання нагляду та контролю у сфері захисту медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу, положенням про те, що нагляд здійснюється на підставі заяви постачальника захищеної послуги чи іншої особи, а також за власною ініціативою органу нагляду і контролю;
  • вилучення положень щодо державного нагляду за дотриманням вимог законодавства про захист умовного доступу фізичними особами, оскільки такий нагляд не передбачений Директивою 98/84 ЄС тощо.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати