06 липня 2024, 12:31

АМКУ призначив штраф 50999 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Пресслужба АМКУ

На засіданні Антимонопольного комітету України 04 липня 2024 року визнано, що компанія «Cheplapharm Arzneimittel GmbH» (м. Грайфсвальд, Німеччина) вчинила порушення, передбачене пунктом 12 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Уряд дозволив проводити певні види публічних закупівель без відкритих торгів»

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Компанія здійснила концентрацію шляхом придбання активів компанії «Roche Holding AG» (м. Базель, Швейцарія) та активів її пов'язаних компаній, що дозволяють здійснювати господарську діяльність з розробки, виробництва, пакування, комерціалізації, дистрибуції та продажу лікарських засобів (за винятком території України), без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України наявність якого необхідна, та накладено штраф у розмірі 50 999 грн.

Під час накладення штрафу Комітет застосував положення Рекомендаційних роз’яснень Комітету від 30 березня 2022 року № 1-рр «Про деякі питання, пов’язані з поданням та розглядом заяв про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб’єктів господарювання у період воєнного стану, однакового застосування положень статей 26 та 27, абзацу третього частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» до порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктами 5, 12 статті 50 цього Закону, вчинених під час воєнного стану» (далі – Рекомендаційні роз’яснення № 1-рр), та врахував те, що:

  • заява та додані до неї документи подані за 15 календарних днів до моменту здійснення концентрації;
  • концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині та не є забороненою відповідно до Закону України «Про санкції»,
  • концентрація вчинена під час воєнного стану.

Також, оскільки концентрація не призвела до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, надано відповідний дозвіл компанії «Cheplapharm Arzneimittel GmbH» на придбання активів компанії «Roche Holding AG» та активів її пов'язаних компаній, що дозволяють здійснювати господарську діяльність з розробки, виробництва, пакування, комерціалізації, дистрибуції та продажу лікарських засобів (за винятком території України), відповідно до Договору купівлі-продажу активів (торговельна марка Кселода® [Xeloda®]), укладеного 07.12.2021 між компаніями «F. Hoffmann-La Roche Ltd», «Hoffmann-La Roche Inc.», «Cheplapharm Arzneimittel GmbH», зі змінами, внесеними Додатковою угодою № 1 до договору про придбання активів стосовно Кселода® [Xeloda®] від 30.03.2022.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати