30 вересня 2020, 18:00

Юрій Тацій: Знесення історичного будинку на Саксаганського не передбачалось

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Містобудівні умови та обмеження, які були видані на реконструкцію історичного двоповерхового будинку ХІХ століття по вулиці Саксаганського, 76, не передбачали його знесення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На які об’єкти будівництва в Києві не треба отримувати перелік обмежень"

Про це на своїй сторінці в Facebоok написав заступник директора Департаменту архітектури та містобудування КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій

"Ситуація зі знесенням будинку на Саксаганського активно обговорювалась киянами, небайдужими громадянами у соцмережах, в ЗМІ були випущені десятки матеріалів на тему знесення цього будинку. Ми з колегами Департаменту містобудування та архітектури КМДА обурювались чи не найбільше. Чому? Видані на будівлю містобудівні умови та обмеження передбачали лише реконструкцію будівлі, і аж ніяк не знесення", - повідомив Тацій.

Зокрема, Юрій Тацій зазначив, що МУО на реконструкцію з надбудовою були видані 15 березня цього року і передбачали проєктування будівлі без зміни зовнішніх параметрів та висотою до 27 метрів. "Власник будівлі вирішив не "паритися" з відновленням історичного будинку, а просто знести його. Звісно, всупереч правилам і виданим містобудам", -  підкреслив чиновник.

Тацій вважає, що ситуація яка склалась довкала по вулиці Саксаганського - яскравий приклад того, що замовник, отримуючи ті чи інші містобудівні умови та обмеження, робить те, що хоче, а не те, що дозволяється діючим законодавством. 

"І відбувається таке свавілля по всьому Києву: там, де дозволено 10 поверхів, будується 20, а де реконструкція передбачає тільки перебудову внутрішнього простору, добудовуються потворні фасади", - резюмував заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Нагадаємо, кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати