Містобудівні умови та обмеження, які були видані на реконструкцію історичного двоповерхового будинку ХІХ століття по вулиці Саксаганського, 76, не передбачали його знесення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На які об’єкти будівництва в Києві не треба отримувати перелік обмежень"
Про це на своїй сторінці в Facebоok написав заступник директора Департаменту архітектури та містобудування КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.
"Ситуація зі знесенням будинку на Саксаганського активно обговорювалась киянами, небайдужими громадянами у соцмережах, в ЗМІ були випущені десятки матеріалів на тему знесення цього будинку. Ми з колегами Департаменту містобудування та архітектури КМДА обурювались чи не найбільше. Чому? Видані на будівлю містобудівні умови та обмеження передбачали лише реконструкцію будівлі, і аж ніяк не знесення", - повідомив Тацій.
Зокрема, Юрій Тацій зазначив, що МУО на реконструкцію з надбудовою були видані 15 березня цього року і передбачали проєктування будівлі без зміни зовнішніх параметрів та висотою до 27 метрів. "Власник будівлі вирішив не "паритися" з відновленням історичного будинку, а просто знести його. Звісно, всупереч правилам і виданим містобудам", - підкреслив чиновник.
Тацій вважає, що ситуація яка склалась довкала по вулиці Саксаганського - яскравий приклад того, що замовник, отримуючи ті чи інші містобудівні умови та обмеження, робить те, що хоче, а не те, що дозволяється діючим законодавством.
"І відбувається таке свавілля по всьому Києву: там, де дозволено 10 поверхів, будується 20, а де реконструкція передбачає тільки перебудову внутрішнього простору, добудовуються потворні фасади", - резюмував заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.
Нагадаємо, кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі.