24 квітня 2020, 14:17

Як COVID-19 вплинув на роботу підрозділів внутрішнього аудиту

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Пандемія коронавірусу і відповідні карантинні заходи вплинули на функціонування служб внутрішнього аудиту в усьому світі. Україна не стала винятком.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Топ-5 факторів, що забезпечують високу якість аудиту".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, керівництво функцій внутрішнього аудиту терміново мусило:

  • повернути з відряджень усіх аудиторів;
  • визначити, яка частина команди може працювати з дому, а кому з аудиторів необхідно забезпечити можливість працювати з офісу;
  • упевнитися, що всі внутрішні аудитори мають ноутбуки з доступами та налаштуваннями, необхідними для дистанційної роботи (наприклад, через необхідність забезпечення банківської таємниці в банках зазвичай діють досить жорсткі обмеження щодо можливості роботи з клієнтськими даними за межами офісу);
  • розробити план регулярних комунікацій між членами команди в умовах дистанційної роботи;
  • переглянути аудиторський план щодо того, які аудиторські перевірки легше провести дистанційно, які ризики стали більш нагальними в нових умовах, які підрозділи мають підвищене навантаження у зв’язку з карантинними заходами тощо.

Як зазначається, організація дистанційної роботи внутрішніх аудиторів має низку суттєвих перешкод. Так, в умовах карантину аудитори не мають змоги проводити жодних фізичних інспекцій та перевірок. Крім цього, працюючи з дому, вони можуть не мати доступу до критичних систем та баз даних організації, що унеможливлює проведення суттєвої частини запланованих тестів та аналізів. Також керівники різних напрямів можуть бути надто завантажені вирішенням критичних питань, пов’язаних з функціонуванням організації в нових умовах, і не мати можливості брати участь в нарадах, пов’язаних з проведенням перевірок внутрішнього аудиту.

"За таких умов робота внутрішніх аудиторів у період карантину часто обмежується заповненням робочих документів за розпочатими перевірками, підготовкою до наступних аудиторських перевірок, що включає складання програми аудиторської перевірки, вивчення нормативної бази тощо. Крім цього, аудитори можуть бути зайняті іншою роботою, не пов’язаною безпосередньо з аудиторськими перевірками, наприклад, проведенням оцінки ризиків, оновленням внутрішньонормативних документів, що регламентують діяльність внутрішнього аудиту, проведенням внутрішньої оцінки якості роботи функції внутрішнього аудиту, проходженням дистанційного навчання тощо", - зазначили в ПАБУ.

Актуально:

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати