21 квітня 2020, 12:17

Як нейтралізувати ризик аудиторської помилки в часи форс-мажору

Палата аудиторів і бухгалтерів України

У ПАБУ зазначили, що не може бути жодних гарантій, що аудиторської помилки не станеться, а в часи форс-мажору, з якими ми зіткнулися, тим більше. Однак, упровадивши зазначені нижче практики, внутрішній аудит може суттєво знизити цей ризик.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як ефективно управляти командами, що працюють поза офісом під час карантину".

Актуальна програма забезпечення та підвищення якості

Критично важливо підтримувати актуальність та ефективність такої програми забезпечення та підвищення якості внутрішнього аудиту.

Періодичний перегляд «зони покриття» внутрішнього аудиту

Ризики, з якими стикається компанія, постійно змінюються, і відповідно, необхідно регулярно переглядати методологію визначення тем, які повинні покриватися перевірками внутрішнього аудиту.

Регулярний перегляд аудиторського плану

Керівник відділу внутрішнього аудиту разом з командою повинні періодично ставити перед собою питання: «Чи є аудиторські перевірки, пов’язані з високими ризиками, але не включені в поточний аудиторський план?». Якщо відповідь ствердна, потрібно включати такі аудиторські перевірки до річного плану замість перевірок, пов’язаних з менш суттєвими ризиками.

Ефективне планування

Моніторинг актуальної інформації про клієнта та проведення ефективної оцінки ризиків суттєво знижують ризик аудиторської помилки. Крім того, будь-які відхилення від запланованих аудиторських процедур повинен погоджувати керівник відділу внутрішнього аудиту.

Ефективний підхід до проведення аудиторських перевірок

Досить часто аудитори не приділяють достатньо часу вивченню та аналізу системи внутрішнього контролю, поспішаючи перейти до тестування контролів. Однак глибоке розуміння структури внутрішніх контролів дає змогу аудиторам знаходити причини виявлених порушень, а не зосереджуватися на усуненні симптомів.

Ефективний контроль за проведенням аудиторських перевірок

Своєчасне залучення керівника відділу внутрішнього аудиту до процесу проведення перевірки відіграє важливу роль в управлінні ризиком аудиторської помилки. Щоб завчасно виявляти можливі проблеми в аудиторському процесі, керівник внутрішнього аудиту або інші менеджери, яким делеговано контроль за проведенням перевірки, повинні переглядати робочі документи, обговорювати з аудиторами виявлені порушення, брати участь у зустрічах з клієнтами.

Правильний розподіл ресурсів

Призначаючи команду для проведення аудиторської перевірки, варто впевнитись, що аудитори загалом володіють необхідними знаннями та компетенціями, а лідер команди має також навички, потрібні для ефективного управління проєктами. Кваліфікація аудиторської команди особливо важлива, якщо тема аудиторської перевірки є технічною або стосується зони роботи з високими ризиками.

Нагадаємо, IPSASB розробила керівництво щодо обліку витрат на соцполітику.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати