27 травня 2022, 15:46

ВООЗ підтримала резолюцію України та засудила агресію рф, що призвела до гуманітарної кризи

Пресслужба МОЗ

88 країн підтримали резолюцію «Надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я України, країн, що приймають та розміщують біженців, спричинена агресією російської федерації» на 75-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Алгоритм дій при порушенні прав пацієнта"

Резолюція покладає відповідальність на росію за руйнування системи охорони здоров’я України в результаті загарбницької війни та суворо засуджує агресію росії, яка призвела до надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров'я й фактично до гуманітарної кризи. Резолюція вимагає від росії негайно припинити будь-які напади на лікарні та інші заклади охорони здоров’я, повністю поважати та захищати весь медичний та гуманітарний персонал, який опікується виключно медичними обов’язками, їх транспортні засоби та обладнання.

Понад три місяці війни росія системно порушує міжнародне гуманітарне право. Тисячі українських громадян на тимчасово окупованих росією територіях та в регіонах, де агресор веде бойові дії, не мають доступу до життєво необхідних ліків, медичної допомоги та чистої питної води.

Резолюція України закладає механізми подальшої ізоляції рф, в тому числі через позбавлення членських прав та права голосу у ВООЗ, у разі невиконання висунутих у резолюції вимог.

Резолюція заохочує всі держави-члени ВООЗ збільшити внески для України та країн, які приймають біженців, заохочує ВООЗ та партнерів виділяти додаткові людські та фінансові ресурси для України, забезпечити реагування, підтримувати стабільні закупівлі основних ліків, медичного обладнання та інших технологій охорони здоров’я, здійснювати моніторинг, збір, документування та розповсюдження даних про напади на заклади охорони здоров’я, медичних працівників, медичний транспорт та пацієнтів в Україні.

Світ як ніколи об'єднався навколо питань охорони здоров'я. Десятки держав висловилися на підтримку резолюції України та засудили агресивну войовничу та антигуманну політику рф. Серед них: США, Велика Британія, Франція, Канада, Польща, Німеччина, Латвія, Литва, Естонія, Словаччина, Чехія, Грузія, Молдова та багато інших.  

У свою чергу, резолюція, подана на розгляд 75-ї сесії ВООЗ росією, не була підтримана. Країна-терорист фактично скопіювала текст українського документа, прибравши звідти згадки про свої звірства проти людства, аби уникнути відповідальності. Проте цивілізований світ розуміє — підтримати російську резолюцію означає підтримати тероризм, який агресор вчиняє на території України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати