Рада бізнес-омбудсмена (РБО) презентувала звіт за результатами дослідження "Україна у війні: трансформація бізнес-середовища та перспективи інвестування". Про це вказали в РБО.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Податкові стимули та ринок ОПК: Рада бізнес-омбудсмена презентувала результати розслідування".
У РБО зазначили, що в дослідженні хотіли вивчити ключові виклики та можливості для розвитку бізнесу під час війни та оцінити перспективи залучення інвестицій. Його висновки, зокрема, допомогли визначити системні проблеми приватного сектору, що бере участь у відновленні.
Документ поєднує результати опитування представників українського та міжнародного бізнесу, проведеного восени 2024 року з аналізом змін, що відбулися з початку повномасштабного вторгнення, та їх впливу на діяльність компаній.
Так, згідно з дослідженням 60%+ іноземних інвесторів планують залучати в Україну інвестиції до 5 млн доларів США. 30%+ компаній готові інвестувати значно більші суми (до 100 млн доларів США). Підприємці зазначають, що ключовим фактором при ухваленні інвестиційних рішень є ризики, пов’язані, саме з війною (69%). Крім цього, 38,9% бачать негативний вплив у економічній невизначеності, коливанні національної валюти та інфляції. Найбільшими правовими та регуляторними перешкодами, що стримують інвесторів є:
- дозвільні процедури (15,4%);
- обмежений доступ до правосуддя (15,4%);
- відсутність ефективного страхування політичних ризиків (15,4%);
- корупція (7,7%);
- воєнні ризики (7,7%).
Окрема частина дослідження стосувалась участі приватного сектору у публічних закупівлях. Учасниками опитування стали резиденти Польщі, Німеччини, Канади, Великобританії, Швеції, Франції, Болгарії та України.
Завантажити звіт за результатами дослідження можна за посиланням.