На підставі пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про імміграцію» право на отримання дозволу на імміграцію мають особи, які раніше перебували в громадянстві України. Про це повідомили в ДМС.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «ARMADA – юридичний радник міжнародного дистриб’ютора спортивного харчування у питанні скасування статусу ризикового платника ПДВ».
Перелік документів для надання дозволу на імміграцію визначені статтею 9 Закону України «Про імміграцію» та пунктом 11 Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданнями про його скасування та виконання прийнятих рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 № 1983 (далі – Порядок провадження).
Підставою для звернення є оригінали (після пред’явлення повертаються) та копії документів, які підтверджують, що особа раніше перебувала в громадянстві України.
Частиною сімнадцятою статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено, що особи, стосовно яких прийнято рішення про припинення громадянства України або стосовно яких скасовано рішення про оформлення набуття громадянства України, зобов’язані виїхати з України або звернутися із заявою про надання дозволу на імміграцію протягом 30 днів з дня прийняття такого рішення. Якщо за цей час особа не виїхала з України, за винятком звернення цієї особи із заявою про надання дозволу на імміграцію, вона підлягає видворенню в установленому законодавством порядку.
Іноземці та особи без громадянства, які протягом 30 днів з дня прийняття рішення про припинення громадянства України чи скасування рішення про оформлення набуття громадянства України звернулися із заявою про надання дозволу на імміграцію, вважаються такими, які тимчасово на законних підставах перебувають на території України.
Письмові заяви про надання дозволу на імміграцію подаються у паперовій формі:
- іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають за межами України, - до закордонних дипломатичних представництв і консульських установ України за кордоном за місцем їх постійного проживання;
- іноземцями та особами без громадянства, які тимчасово перебувають /тимчасово проживають в Україні на законних підставах, - до територіального органу або територіального підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання.
Заяву про надання дозволу на імміграцію та інші документи заявник подає особисто або через законного представника.
При зверненні осіб до територіального органу або територіального підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання, якщо вони досягли 12 років, вони зобов’язані подати свої біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи та відцифровані відбитки пальців рук), а особи, які досягли 14 років, - також відцифрований підпис особи.
До заяви про надання дозволу на імміграцію додаються такі документи:
- оригінал (після пред’явлення повертається) та копія дійсного паспортного документа іноземця (паспортних документів - у разі якщо іноземець має множинне громадянство) або документа, що посвідчує особу без громадянства, а також копії сторінок паспортного документа іноземця (паспортних документів - у разі якщо іноземець має множинне громадянство) або особи без громадянства, що містять особисті дані, з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку, або копія рішення про визнання особою без громадянства;
- переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку;
- оригінал (після пред’явлення повертається) та копія документа, що підтверджує законність перебування/тимчасового проживання на території України (для осіб, які подають заяви до територіального органу / територіального підрозділу ДМС за місцем проживання);
- документ про місце проживання особи в Україні та за кордоном;
- відомості про склад сім'ї, копія свідоцтва про шлюб (якщо особа, яка подає заяву, перебуває в шлюбі);
- документ про те, що особа не є хворою на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;
- довідка про відсутність судимості у країні громадянської належності та/або у країні постійного проживання;
- вартість адміністративної послуги за надання дозволу на імміграцію станом на 01.01.2025 становить 1514,00 грн. + 179,74 грн.