11 травня 2021, 17:37

Визначено порядок взяття нерезидентів на податковий облік

Головне управління ДПС у м. Києві

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що з 19 березня 2021 року набрали чинності зміни, якими приведено у відповідність до вимог Податкового кодексу України Порядок обліку платників податків і зборів.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що необхідно зробити для виключення платника податку з переліку ризикових?"

Відповідні зміни внесено наказом Міністерства фінансів України від 08 лютого 2021 року № 62 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ № 62), який набув чинності з 19 березня 2021 року, крім окремих абзаців, які набирають чинності з 01 січня 2022 року.

Так, розд. III Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588 (далі – Порядок № 1588) доповнено п. 3.4, згідно з яким нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, або придбавають нерухоме майно, або отримують майнові права на таке майно в Україні, або відкривають рахунки в банках України, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах:  

1) взяття на облік здійснюється при настанні першої із подій, визначеної в абзаці першому п. 3.4 розд. III Порядку № 1588, не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від нерезидента документів, визначених п. 4.4 розд. IV Порядку № 1588, які він зобов’язаний подати:  

  • у десятиденний строк після акредитації (реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу – до контролюючого органу за місцезнаходженням відокремленого підрозділу;
  • до придбання нерухомого майна або отримання майнових прав на таке майно в Україні – до контролюючого органу за місцезнаходженням нерухомого майна;
  • до відкриття рахунку в Україні – до контролюючого органу за місцезнаходженням установи (відділення) банку або іншої фінансової установи, в яких відкривається рахунок;

2) у порядку, встановленому розд. V Порядку № 1588, стає на облік та/або реєструється платником податку на прибуток юридична особа, утворена за законодавством іншої країни (іноземна компанія), у випадках, визначених нормами ПКУ: пп. 133.2.2  п. 133.2 ст. 133 розд. III ПКУ; пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 розд. III ПКУ; пп. 133.1.5 п. 133.1 ст. 133 розд. III ПКУ.

Нерезидент, який не став на облік у визначені у п. 3.4 розд. III Порядку № 1588 строки, не звільняється від постановки на облік та має подати документи для взяття на облік згідно з пп. 1 та/або 2 п. 3.4 розд. III Порядку № 1588.  

Взяття на облік відокремлених підрозділів нерезидента, у тому числі постійних представництв, не звільняє нерезидента від обов’язку постановки на облік у контролюючому органі.

Також, в новій редакції викладено форму заяви нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу) (форму № 1-ОПН) та додаток до неї – «Відомості про відокремлені підрозділи на території України».    

Звертаємо увагу, що нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, та на дату набрання чинності Наказу № 62 не перебувають на обліку в контролюючих органах, зобов’язані до 19 травня 2021 року подати для постановки їх на облік документи, визначені п. 4.2, 4.4 розд. IV Порядку № 1588.

Також до Порядку № 1588 внесено інші зміни, зокрема:

  • визначено дату отримання документів контролюючими органами (відомостей, заяв, запитів та інших документів) залежно від форми подання – в електронному чи паперовому вигляді;
  • визначено, що взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться у Єдиному державному реєстрі, як платників податків і зборів у контролюючих органах підтверджується відомостями, оприлюдненими на порталі електронних сервісів відповідно до Закону;
  • оновлено підстави для внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи.

З повним текстом Наказу № 62 можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати