04 лютого 2021, 13:20

В Україні створять Єдиний портал для викривачів корупції: прийнято закон

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон №3450 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада зробила крок до відновлення великої приватизації".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Ухвалений документ вносить зміни до Закону "Про запобігання корупції", які створюють правову основу для здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал повідомлення, що сприятиме належному та якісному упорядкуванню процедури розгляду повідомлень про корупцію.

Єдиний портал дозволить забезпечити: високі стандарти захисту інформації, яка отримується від викривачів; єдиний підхід до обробки повідомлень; зменшить ризики несанкціонованого доступу до повідомлень, що отримуються від викривача; значну економію коштів державного бюджету.

Також закон вносить низку взаємоузгоджених змін до Закону "Про запобігання корупції", Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України, які гарантуватимуть реалізацію права викривачів на захисту судах з боку адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Передбачається, що повідомлення викривача має містити фактичні дані, що підтверджують вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, які можуть бути перевірені. Викривач має пояснити звідки йому стали достеменно відомі дані про вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Закон прийнято з техніко-юридичним опрацюванням.

Нагадаємо, Рада ухвалила закон про фінансовий лізинг.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати