10 квітня 2020, 10:58

В Україні хочуть заборонити мітинги біля будівель судів

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3291 від 30.03.2020 р. "Пр внесення змін до статті 6 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо заборони проведення мітингів біля будівель судів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Здешевлення вартості продуктів харчування: у Раді з'явився текст законопроекту".

Як зазначається в пояснювальній записці законопроекту, судді належать до категорії професій, до яких постійно прикута увага суспільства. Протягом останніх років зафіксовано численну кількість фактів впливу на їх діяльність. Втручання в роботу суддів, намагання фізичного та психологічного тиску на суддів найчастіше відбувається  з боку учасників процесу та їхніх представників шляхом проведення мітингів, пікетів, акцій протесту, блокування будівель судів.

Метою законопроекту є викладення положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в редакції, яка б забезпечувала однакове розуміння положень такого Закону та, відповідно Основному Закону, закріплювала єдині підходи до його правозастосування з положеннями ч. 2 ст. 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, документом пропонується внести зміни до ч. 3. ст. 6 вказаного Закону, якими встановити заборону, на відстані ближче 50 метрів до приміщень, будівель судів, проведення мітингів, демонстрацій, пікетів, акцій протестів, інших подібних чи аналогічних акцій, встановлення та функціонування наметів, сцен, інших подібних споруд, розміщення та демонстрація плакатів, банерів, прапорів, політичних символів, гучномовців, звуковідтворюючої, світлової чи аналогічної, у тому числі, допоміжної апаратури чи приладдя для проведення таких акцій.

Також Служба судової охорони матиме дозвіл припиняти проведення зазначених акцій чи дій без прийняття будь-яких додаткових рішень чи додаткових вказівок із залученням, за необхідності, представників Національної поліції України або Національної гвардії України.

Нагадаємо, у Раді пропонують дозволити АРМА отримувати юрпослуги від судових фондів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати