09 квітня 2020, 18:50

У Раді пропонують дозволити АРМА отримувати юрпослуги від судових фондів

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3304 від 06.04.2020 р. "Про внесення змін до Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів"".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Фармацевтична галузь потребує розширення е-взаємодії з держорганами, - EBA".

Законопроект спрямований на вдосконалення правового рулювання відносин, що виникають у зв’язку із представництвом та захистом прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах у спорах та справах щодо майна (активів), яке прямо або опосередковано походить з юрисдикції України, має ознаки протиправного походження і на яке за законодавством України може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, підготовкою до такого представництва та захисту.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що запропоновані документом зміни дозволять АРМА залучати на договірних засадах та отримувати юридичні послуги від судових фондів (юридичних радників), не витрачаючи при цьому бюджетних коштів.

Таким чином, Україна отримає дієвий правовий механізм реального повернення активів, здобутих злочинних шляхом і виведених закордон, а також це дозволить істотно прискорили збір необхідних доказів у відповідних кримінальних провадженнях.

Документом передбачається внесення змін до Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочині" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., №1, ст. 2), а саме доповнення його новим розділом IV-1 "Представництво і захист прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах".

Як зазначається, прийняття проекту забезпечить вдосконалення регулювання правовідносин, що виникають у зв’язку із представництвом та захистом прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах у спорах та справах щодо майна, яке прямо або опосередковано походить з юрисдикції України, має ознаки протиправного походження і на яке за законодавством України може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, підготовкою до такого представництва та захисту.

Нагадаємо, ВС підтримав АМКУ в першому рішенні про незаконність держдопомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати