27 травня 2020 року експерти й представники парламенту обговорили пропозиції щодо основних підходів до планування та моніторингу законопроектної діяльності Верховної Ради України. Адже саме планування є ключовим фактором підвищення ефективності роботи українського парламенту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Комітет рекомендував Раді прийняти за основу законопроект щодо питань діяльності професійних спілок".
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.
Так, перший заступник Голови ВРУ Руслан Стефанчук зазначив, що перші зміни внесені Верховною Радою ІХ скликання до Регламенту стосувалися саме положень щодо плану законопроектної роботи Верховної Ради. Також Перший віце-спікер підкреслив, що співпраця парламенту та Уряду вкрай важлива. Адже в основі розробки законопроектів має бути бачення Уряду – Програма його діяльності, саме законопроекти мають бути основоположним інструментом Уряду з впровадження та реалізації державної політики.
"Це дуже актуальне питання, що потребує вирішення. Ми повинні працювати планово. Законодавство – дуже важливий пласт, і потрібно виважено ухвалювати рішення, бо від цього буде залежати доля держави та кожної людини. Якщо правильно планувати роботу й разом її здійснювати, будемо мати позитивні результати", - зазначив керівник Апарату ВРУ Вячеслав Штучний.
Зазначається, що експертка Офісу парламентської реформи Олена Базилівська, презентувала бачення процесу планування та моніторингу реалізації законопроектної роботи та успішний міжнародний досвід. Зокрема, вона розповіла про необхідні складники ефективного планування законотворчої діяльності, важливість налагодження співпраці ВРУ та Кабінету Міністрів України, а також озвучила пропозиції щодо необхідності змін чинного законодавства для удосконалення процесу планування.
Також мова йшла про необхідність розробки та запровадження IT-інструменту для моніторингу виконання плану законопроектної роботи, що відзначатиметься зручним інтерфейсом для користувачів.
"Вже зареєстрований проект постанови, якою планується затвердити план законопроектних робіт, але за результатами обговорення нам потрібно чітко сформулювати правила подальшого формування законопроектної діяльності не лише Верховної Ради України, а й усіх суб’єктів законодавчої ініціативи та відобразити їх у відповідних рішеннях Верховної Ради України", – наголосив Перший заступник Голови ВРУ.
Так, за результатами обговорення Перший віце-спікер рекомендував відповідним Комітетам ВРУ спільно з Головним юридичним управлінням Апарату ВРУ та Офісом парламентської реформи напрацювати проект Порядку формування та моніторингу плану законопроектної роботи, а також у разі потреби – пропозиції щодо відповідних змін до Регламенту ВРУ стосовно удосконалення процесу планування законопроектної роботи.
Крім того, Руслан Стефанчук рекомендував організувати роботу в Апараті ВРУ щодо розробки вимог, бачення ІТ-інструменту моніторингу виконання Плану законопроектної роботи та відстеження проходження кожним законопроектом усіх стадій законодавчого процесу.
Нагадаємо, у ВРУ пропонують внести зміни щодо вимог до кандидата на посаду директора НАБУ.