27 травня 2020, 17:45

Комітет рекомендував Раді прийняти за основу законопроект щодо питань діяльності професійних спілок

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Члени Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок) №2681 на засіданні 27 травня, яке відбулося у режимі відеоконференції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Президент підписав закон про податкові пільги на період карантину».

Так, метою документу є приведення у відповідність положень Кодексу законів про працю України та Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» із сучасними умовами праці, а також ліквідувати дублювання функцій професійними спілками, як суб’єкту, якому вони взагалі непритаманні. У проекті робиться акцент на тому, що працівникові гарантується право, передбачене Конституцією України щодо права громадяни на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів, професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», що передбачають:

- створення контрольних комісій, що є виборним органом з особливим статусом та мають широке коло повноважень;

- ліквідацію дублюючих функцій професійних спілок на кшталт пенсійного забезпечення (оскільки існує Пенсійний Фонд та електронний кабінет, що дають змогу перевірити інформацію щодо нарахувань, звернутись у порядку адміністративного чи судового оскарження);

- ліквідація непритаманних профспілці функцій щодо «перевірки роботи закладів торгівлі, громадського харчування, охорони здоров'я, дитячих закладів, гуртожитків, транспортних підприємств і підприємств побутового обслуговування»;

- виключення отримання профспілками банківської інформації (суперечить законодавству у сфері банківської діяльності, зокрема щодо конфіденційності та таємниці);

- ефективне використання коштів роботодавця, шляхом збереження фонду заробітної плати, оскільки професійна спілка є неприбутковою громадською організацією, тому недоцільно зберігати «середню заробітну плату за рахунок власника або уповноваженого ним органу»;

- включення у вищезгадані законодавчі акти положення про «об’єднані територіальні громади» та «найманої праці», що відповідає вимогам сучасності та тенденціям перебігу адміністративної реформи.

Водночас положення Кодексу законів про працю України та Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» приводяться у відповідність із Законом України «Про інформацію» та «Про банки та банківську діяльність», основним принципам Цивільного кодексу України,  в частині надання інформації та її видів, обмежень, принципів незалежності та самостійності бізнесу.

Читайте також: «КМУ прийняв постанову про створення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів».

Під час обговорення народні депутати висловили чимало зауважень до положень законопроекту. Зокрема, представники об’єднань профспілок пропонували взагалі зняти його з розгляду, оскільки він, за їхніми словами, «дуже обмежує права профспілок». Вони пропонували створити робочу групу з підготовки законопроекту до розгляду та «ретельно ще раз вивчити всі його положення».

У результаті Комітет прийняв рішення рекомендувати ВРУ прийняти Проект Закону №2681 за основу та створити робочу групу для його подальшої підготовки.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати