01 липня 2022, 10:38

У ВАКС розпочався суд на головою ОАСК Павлом Вовком та групою суддів

30 червня 2022 р. у Вищому антикорупційному суді відбулося підготовче засідання у справі "плівок ОАСК".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Колишній заступник міністра з питань ТОТ проведе 10 років за ґратами за хабарництво"

Серед обвинувачених: голова ОАСК Павло Вовк (створив і очолив злочинну організацію, яка за гроші ухвалювала рішення), його заступники Євген Аблов і Володимир Келеберда, судді ОАСК Олексій Огурцов, Ігор Качура, Ігор Погрібніченко, Богдан Санін, колишній керівник Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк, ексчлени Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Остапець та Микола Сірош, а також адвокат Олександр Кротюк.

В обвинуваченні йдеться про створення злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі. Сторона обвинувачення вважає, що фактично зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл.

Автоматизованим розподілом для слухання справи було визначено колегію у складі: Катерини Широкої (головуюча), суддів Наталії Мовчан і Сергія Мойсака.

30 червня обвинувачені судді Вовк, Аблов, Келеберда, Качур, Санін, Огурцов, Погрібніченко не з’явилися. Також не прийшли ексчлени ВККС Остапець і Сірош. Адвокат останнього повідомив, що його клієнт на лікарняному.

З-поміж обвинувачених з'явились лише двоє: ексголова Державної судової адміністрації Холоднюк і адвокат Коротюк.

Головуюча суддя Катерина Широка заявила самовідвід, тому що, вона як слідча суддя ухвалювала рішення у цьому ж провадженні щодо тимчасового доступу до речей і документів.

Відповідно до положень Кримінально процесуального кодексу України, суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій.

У результаті колегія суддів задовольнила самовідвід Широкої, а справу передали на авторозподіл для визначення нового головуючого.

Нагадаємо, 17 липня 2020 р. детективи НАБУ повідомили про підозру голові ОАСК, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, голові Державної судової адміністрації України. Також тривав процес вручення підозр ще чотирьом особам.

Через декілька днів НАБУ провело обшуки в ОАСК та оприлюднило розшифровку відео, на яких були розмови про тиск на суддів і на інші держоргани.

3 листопада 2020 р. НАБУ оголосило у розшук голову ОАСК Павла Вовка.

23 грудня 2020 р. Вовку вручили повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду.

15 березня 2021 р. ВАКС зупинив судове провадження на час розшуку голови ОАСК.

17 березня 2021 р. НАБУ завершило розслідування справи, а підозрюваним було відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

29 вересня 2021 р. антикорупційний суд наклав грошове стягнення на голову ОАСК Вовка у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 4540 грн за постійні неявки до суду.

22 жовтня 2021 р. Вовк і його адвокат не з'явилися на засідання до ВАКС, на якому йому повинні були обрати запобіжний захід.

 29 жовтня 2021 р. керівник ОАСК вдруге не з'явився до суду і ВАКС в черговий раз відклав засідання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати