24 грудня 2020, 17:03

Голові ОАСК Вовку вручили повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду

Прес-служба НАБУ

23 грудня 2020 року детективи Національного бюро вручили особисто голові Окружного адміністративного суду м. Києва повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. НАБУ та САП чекають підозрюваного 5 січня 2021 року на наступному судовому засіданні ВАКС, де він матиме можливість захистити свої права та інтереси у змагальному процесі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З початку року до Реєстру корупціонерів внесено 4448 осіб, - НАЗК".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що вручення повістки відбулося під час святкування, організованого колишнім народним депутатом України, президентом одного із юридичних ВНЗ України. На цьому святкуванні оголошений у розшук голова ОАСК перебував як запрошений гість. Окрім нього, там були присутні і голова та судді Конституційного Суду України, які також мають процесуальний статус свідків у кримінальному провадженні щодо захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП), створення штучних перешкод у їхній роботі, а також шляхом втручання у діяльність державних діячів.

"Вручення повістки за наведених обставин зумовлена тим, що голова ОАСК уже понад три місяці ігнорує свій обов’язок як підозрюваного з’явитися до слідчого судді. Ще у жовтні 2020 року НАБУ та САП скерували до Вищого антикорупційного суду клопотання про обрання голові ОАСК запобіжного заходу. Проте судові засідання з розгляду цього питання не відбувалися через неявку підозрюваного. Тому слідство вдавалося до інших шляхів виклику підозрюваного, надсилаючи повістки за місцем його роботи. Однак і тут виникла перешкода: апарат суду повідомляв НАБУ про неможливість вручення повісток "у зв’язку із відмовою особи від їх отримання"", - зазначили у НАБУ.

(для перегляду натисніть на зображення)

1_61 2_48 3_33

Так, зважаючи на систематичну неявку підозрюваного до суду, відсутність його за місцем проживання, переховування від детективів, НАБУ оголосило голову ОАСК у розшук та невідкладно скерувало до Генерального прокурора проєкти клопотань до ВРП про надання дозволу на затримання та утримання підозрюваного під вартою. На сьогодні від моменту скерування проєктів клопотань минув місяць, але Генеральний прокурор без будь-яких причин та пояснень їх не підписала і не скерувала до ВРП.

4_9 5_3

6_27_2

"Тим часом вчора, 23 грудня 2020 року, голова ОАСК знову продемонстрував зневажливе ставлення до вимог закону — вкотре без зазначення будь-яких причин не з’явився до ВАКС, де мало відбуватися судове засідання з обрання йому запобіжного заходу. Таким чином суд відклав засідання до 5 січня 2021 року. Початок — о 9:30", - ідеться у повідомленні.

Оскільки НАБУ та САП увечері 23 грудня все ж таки вдалося вручили повістку особисто підозрюваному, слідство сподівається, що 5 січня засідання суду відбудеться. Факт відмови від отримання повістки та ознайомлення голови ОАСК з її змістом, задокументована на відео.

У НАБУ підкресли, що така абсурдна ситуація, коли голова суду систематично ігнорує виклики до іншого суду, склалася через неможливість затримати голову ОАСК з огляду на його недоторканність та імунітет, які використовуються не для забезпечення правосуддя, а для ухилення від кримінальної відповідальності та переховування від органу досудового розслідування та суду. Відсутність належного реагування на ситуацію з боку Генерального прокурора та Вищої ради правосуддя, ігнорування ініційованих НАБУ клопотань свідчать про системну кризу у правоохоронній та судовій системі.

Нагадаємо, позов НАБУ до виконавчої служби: ОАСК вирішує питання відкриття провадження у справі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати