17 липня 2020 р. детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва (далі - ОАСК), його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України. Триває процес вручення підозр ще чотирьом особам.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Судді господарських судів вбачають у проект антикорстратегії реальну загрозу суддівській незалежності".
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Як з’ясувало слідство, зазначені особи, загалом 12, діяли "у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі".
За версією слідства, фактично зазначена організація "ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим "надшвидким" їх розглядом та з наперед визначеним результатом".
Нагадаємо, у липні 2019 р. працівники Національного бюро, Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (далі - УСР ГПУ), Служби безпеки України здійснили обшуки у приміщеннях ОАСК та Суворовського районного суду м. Одеси та повідомили про підозру голові ОАСК і ще трьом суддям.
Також НАБУ оприлюднило матеріали слідчих дій. З ними можна ознайомитися за посиланням.
Водночас у ОАСК заявили, що інформація про оголошення підозри голові ОАСК Павлу Вовку та іншим суддям не відповідає дійсності.
"Сьогодні низка ЗМІ, посилаючись на одного із блогерів, поширили інформацію про те, що НАБУ нібито оголосило підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгенію Аблову, п’яти іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Наголошуємо, що ця інформація є не точною та не відповідає дійсності. Просимо журналістів не розповсюджувати неперевірену інформацію та звертатись за коментарями до відповідних органів", - зазначили в ОАСК.
Проте було зазначено, що напередодні обшуків до ОАСК надійшов позов, де відповідачами визначено НАБУ та безпосередньо його керівника Артема Ситника. "В провадженні суду перебуває ще декілька адміністративних справ, де фігурує НАБУ. З огляду на ті заходи, які тривають в ОАСК вже впродовж 8 годин, дії представників антикорупційного органу мають ознаки втручання у діяльність судової гілки влади та зловживання службовим становищем із метою впливу на суддів при винесення рішень у справах", - зазначили в суді.
Крім цього, наразі в суді перебуває велика кількість адміністративних справ щодо поновлення прокурорів, звільнених в результаті проведеної атестації Офісом Генерального прокурора. "ОАСК вже винесено низку рішень про поновлення прокурорів, які, на думку суду, були незаконного звільнені із Офісу Генерального прокурора. Заходи, що сьогодні проводяться в ОАСК, можуть бути пов’язані із намаганням вплинути на суд для унеможливлення прийняття законних та обґрунтованих судових рішень у вказаних справах на користь осіб, звільнених з Офісу Генерального прокурора", - вказали в ОАСК.
До цього в ОАСК заявили, що суді проводяться слідчо-оперативні заходи. Серед озвучених підстав - розслідування "справ Майдану".
"Вкотре слідчі дії проводяться з порушенням територіальної підсудності справи - на підставі ухвали суду (цього разу - Ленінського районного суду м. Кіровограда). Починаючи з 2015 р., це не перша спроба дискредитації Окружного адміністративного суду міста Києва в такий спосіб. Звертаємо увагу відвідувачів на те, що Окружний адміністративний суд міста Києва продовжує роботу у звичайному режимі", - вказали в суді.