09 квітня 2020, 18:20

ВС підтримав АМКУ в першому рішенні про незаконність держдопомоги

Прес-служба АМКУ

Суди всіх трьох інстанцій встановили, що рішення Антимонопольного комітету про незаконність та недопустимість державної допомоги комунальному підприємству "Вінницька транспортна компанія" було прийнято у межах повноважень, відповідно до чинного законодавства, відтак є законним та правомірним.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Поведінка бізнесу в умовах ажіотажного попиту - рецепти мінімізації антимонопольних ризиків".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Як зазначається, в листопаді 2018 р. Комітет вперше ухвалив рішення про незаконність держдопомоги, яку Вінницька міськрада надавала своєму ж комунальному підприємству на компенсацію збитків від безкоштовного перевезення громадян у святкові дні.

Обґрунтування рішення АМКУ є такими:

  • КП "Вінницька транспортна компанія" є суб`єктом господарювання у розумінні ст. 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції";
  • підприємство конкурує з перевізниками, які здійснюють автобусні перевезення пасажирів на одному й тому ж маршруті загального користування у Вінниці;
  • вибірковість надання підтримки саме для КП "Вінницька транспортна компанія" встановлює для нього переваги;
  • ці переваги спотворюють конкуренцію на ринку перевезення пасажирів;
  • КП "Вінницька транспортна компанія" було визначено перевізником без конкурсу, обов’язковість проведення якого прямо передбачено Законом України "Про автомобільний транспорт";
  • держдопомогу підприємство отримало до прийняття рішення Комітету.

Отже, державну допомогу у розмірі більше 400 тис. грн КП "Вінницька транспортна компанія" було визнано недопустимою, постановлено припинити та повернути.

"Всім зацікавленим особам Комітет рекомендує регулярно ознайомлюватися  з рішеннями, що приймаються, з метою уникнення схожих помилок у майбутньому. Всі рішення АМКУ щодо державної допомоги розміщуються на Порталі державної допомоги", - зазначає АМКУ.

Нагадаємо, АМКУ перевірятиме правдивість назв антисептичних засобів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати