18 лютого 2020, 15:55

У Раді планують посилити гарантії захисту прав неповнолітнього у кримінальному провадженні

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3061 від 12.02.2020 р. "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо посилення гарантій захисту прав неповнолітніх у кримінальному провадженні)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді хочуть звільнити від оподаткування ПДВ експорт послуг з виробництва кінофільмів".

Основною метою законопроекту є посилення гарантій захисту прав неповнолітнього у кримінальному провадженні, приведення діючого кримінального процесуального законодавства у відповідність до міжнародних стандартів у сфері охорони прав дітей, в тому числі тих, які вступили у конфлікт із законом.

Таким чином, законопроектом пропонується внести такі зміни:

  • визначення процесуального статусу у кримінальному провадженні особи, яка після досягнення одинадцятирічного віку до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння;
  • встановлення обов’язковості закритого судового розгляду за участю неповнолітніх. Відкрите судове засідання – за клопотанням сторін;
  • передбачення можливості застосування альтернативних поміщенню у приймальник-розподільник для дітей заходів для неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, АРМА відкрило доступ до реєстру арештованих активів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати