18 лютого 2020, 14:59

У Раді хочуть звільнити від оподаткування ПДВ експорт послуг з виробництва кінофільмів

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3060 від 12.02.2020 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіновиробництва".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Доступні кредити на старт!".

Основною метою законопроекту є вдосконалити умови надання послуг із виробництва кіно- та відеоматеріалів на замовлення нерезидентів, привести їх у відповідність з практикою європейських країн та тим самим підвищити конкурентоздатність виробництва таких послуг в Україні. Здешевлення вищезазначених послуг для іноземних компаній має на меті:

  • розвиток галузі виробництва кіно- та відеоматеріалів в Україні;
  • розвиток та зростання національної економіки за рахунок зростання суміжних з кіновиробництвом галузей: готельного та ресторанного бізнесу, транспортних, фінансових, юридичних послуг, супутніх послуг інших галузей креативної індустрії, а також розвитку туризму;
  • популяризація та покращення іміджу України в світі, зокрема для посилення інвестиційної привабливості країни в інших сферах економіки.

Так, законопроект пропонує звільнити від оподаткування ПДВ в Україні експорт послуг з виробництва та компонування відеофільмів та кінофільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, фоторекламних матеріалів. Для цього пропонується внести зміни до п. 186.3 ст. 186 Податкового кодексу України шляхом доповнення його переліком вищезазначених послуг.

Як зазначається, прийняття законопроекту сприятиме:

  • посиленню експортного потенціалу та конкурентоспроможності сфери послуг з виробництва кіно- та відеоконтенту на замовлення нерезидентів;
  • розвитку галузі кіно- та відеовиробництва та суміжних галузей в сфері креативних індустрій, розвиток людського потенціалу в цих галузях та створення нових робочих місць;
  • розвитку малого та середнього бізнесу, який працює у суміжних с кіно- та відеовиробництвом сферах;
  • посиленню туристичної привабливості України та її іміджу закордоном, зокрема для залучення потенційних інвесторів.

Нагадаємо, РНБО передала на затвердження Президенту стратегію нацбезпеки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати