28 листопада 2023, 16:08

У Мін'юсті розповіли, як система БПД допомагає постраждалим від домашнього насильства

Пресслужба Мін'юсту

Від початку 2023 року система безоплатної правничої допомоги понад 1,5 тис. разів надавала допомогу зі зверненням до суду людям, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Коли прокурор відмовився: про правові підстави стягнення компенсації за незаконне переслідування".

Так, у понад 1,4 тис. випадків така допомога надавалася жінкам, у майже 120 випадках – чоловікам).

Як зазначається, серед поширених запитів цієї категорії клієнтів – отримання обмежувального припису щодо кривдника, розірвання шлюбу, а також стягнення аліментів на дітей. Постраждалі від домашнього насильства мають право на усі види послуг від системи безоплатної правничої допомоги: від консультацій до представництва інтересів у суді.

Допомогу штатних юристів центрів з надання безоплатної правничої допомоги або адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, ці люди можуть отримати, наприклад, для:

  • представництва інтересів в суді чи в інших державних органах;
  • складення необхідних документів: заяви до поліції, заяви на видавання обмежувального припису, заяви на відшкодування матеріальної / моральної шкоди, заяви до суду про бездіяльність слідчого тощо;
  • отримання направлення до шелтера / притулку для постраждалих від домашнього насильства;
  • розв’язання інших правових проблем, у тому числі в судовому порядку.

Більше про домашнє насильство, відповідальність для кривдника та як може допомогти система БПД можна дізнатися за посиланням.

Як звернутися до системи БПД:

  • щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безоплатні. Контактний центр працює в будні з 08:00 до 18:00;
  • https://t.me/+380677213103 – безоплатні дзвінки з Telegram;
  • якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot, або звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги: https://bit.ly/bpd_buro.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати