Захід, організований Національною асоціацією адвокатів України, відбувся 19 лютого 2025 року у м. Києві у змішаному форматі.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Захід, організований Національною асоціацією адвокатів України, відбувся 19 лютого 2025 року у м.Києві у змішаному форматі.
Асоціацію приватних виконавців на заході представляли Голова АПВУ Оксана Русецька, Голова Ради приватних виконавців міста Києва Михайло Корольов та приватний виконавець м. Києва , арбітражний керуючий Вадим Корольов.
На заході також був присутній як представник Інституту безпеки МАУП, приватний виконавець м. Києва Сергій Лисенко.
В обговоренні окрім приватних виконавців також взяли участь народні депутати, представники АРМА, провідних стейхолдерів у галузі, Міністерство юстиції України, адвокати, арбітражні керуючі та представники наукової спільноти.
Колеги обговорили законодавчі ініціативи, які покликані посилити роботу АРМА та вдосконалити механізми управління арештованими активами. Обговорювався законопроєкт 12374-Д, яким пропонується запровадити принципово новий механізм управління арештованими активами за участю арбітражних керуючих і приватних виконавців.
Голова Асоціації приватних виконавців України Оксана Русецька прокоментувала позицію спільноти на заході стосовно законопроєкту № 12374-Д:
«Асоціація приватних виокнавців України також виступає за прозорість процедури відбору управителів, унеможливлення корупційних ризиків. Ми зацікавлені в тому, щоб наше залучення до процесів управління арештованим майном було максимально прозорим та дієвим. Спільнота приватних виконавців однозначно готова впоратися з відповідним функціоналом. У Асоціації приватних виконавців України також є зауваження щодо законопроєкту, оскільки у нас є пропозиції щодо вдосконалення механізму визначення управителів, укладання договорів, строків, застосування санкцій. АПВУ готова працювати разом з колегам і поділитися своїми напрацюваннями».
Голова Ради приватних виконавців міста Києва Михайло Корольов зазначив про важливість логіки самого законопроєкту:
«Пропозиція внесення арбітражних керуючих та приватних виконавців до переліку управителів арештованим майном є наслідком того, що з 2016 року АРМА не повністю справляється з управлінням активами. Проблема зокрема у самому правовому статусі АРМА: відповідно до Цивільного кодексу, агентство не є управлінцем з юридичної точки зору, а установником управлінців. Єдина функція АРМА – це контроль за управлінням майна. Арбітражні керуючі і приватні виконавці як раз мають надані державою відповідні повноваження».
Арбітражний керуючий, приватний виконавець Вадим Корольов впевнений, що залучення колег до управління активами вирішить для країни цілу низку проблем:
«Більшість означених колегами проблем вже успішно вирішується і у арбітражних керуючих, і у приватних виконавців, починаючи від навчання до дисциплінарної комісії і процедури призначення. Немає ніяких складнощів щоб вже застосовувати напрацьований механізм. Залучення до процедури управління активами арбітражних керуючих і приватних виконавців вирішує питання будь-якої недобросовісної конкуренції чи конфлікту інтересів».
У ході подальшої підготовки правок до законопроєктів сторони дискусії погодилися спільно розробляти ефективні рішення, що забезпечать прозорість і дієвість механізмів управління арештованими активами та відповідатимуть потребам спільноти та держави.