29 травня 2020, 13:17

У 2019 році ВРП розглянула 22 клопотання ГПУ щодо відсторонення судді

Прес-служба ВРП

У 2019 році ВРП розглянула 22 клопотання ГПУ про надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арештом, відсторонення судді у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП не підтримує законопроект щодо створення Вищого суду питань інтелектуальної власності та економічної конкуренції".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Про це повідомляється в інформаційно-аналітичному звіті про діяльність Вищої ради правосуддя у 2019 році.

Зазначається, що протягом 2019 року від Генеральної прокуратури України надійшло 22 клопотання про надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арештом, відсторонення судді у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Для порівняння – у 2018 році до ВРП надійшло 38 таких клопотань.

Зокрема, у 2019 році надійшло 19 клопотань про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності (у 2018 році – 23) і 3 клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя (у 2018 році – 15). Крім того, у 2019 році до Вищої ради правосуддя надійшло одне подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на утримання судді під вартою (у 2018 році – 3).

Так, за результатами розгляду клопотань ГПУ ВРП прийняла:

  • 10 рішень про тимчасове відсторонення та продовження строку тимчасового відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності;
  • 4 рішення про задоволення частково клопотань Генеральної прокуратури України про тимчасове відсторонення та продовження строку тимчасового відсторонення суддів від здійснення правосуддя;
  • 4 рішення про відмову в задоволенні клопотань Генеральної прокуратури України;
  • 4 рішення про повернення клопотань Генеральної прокуратури України.

Таким чином, ВРП задовольнила понад 60% клопотань ГПУ про надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арештом, відсторонення судді у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Рішення про відмову в задоволенні клопотань ГПУ Вища рада правосуддя ухвалювала через недосконалість оформлення документів, на чому неодноразово наголошувала.

Нагадаємо, ВРП протягом 2019 року розглянула 618 повідомлень суддів про втручання у їхню діяльність.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати