09 квітня 2021, 19:05

Штрафи АМКУ відтепер відображатимуться у системі YouControl

Преслужба АМКУ

Штрафи Антимонопольного комітету України за порушення правил економічної конкуренції відтепер відображає експрес-аналіз YouControl. Інформацію, яку раніше потрібно було шукати в офіційних публічних повідомленнях, тепер можна перевірити за 30 секунд. Дані про санкції АМКУ за 2020 рік – вже в системі. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Читайте також: "АМКУ розпочав дослідження аномального підвищення цін на таксі у Києві"

З 2019 року YouControl та АМКУ – партнери у рамках Меморандуму про співпрацю. Наступним кроком співпраці стала реалізація ініціативи, що дає змогу значно зекономити час при пошуку надійного підрядника та перевірці контрагента на предмет порушення антимонопольного законодавства. Відтепер система YouControl автоматично аналізує, чи мала компанія в минулому штрафи від АМКУ.

Як це працює?

Наявність штрафів у контрагента перевіряється за останні 12 місяців. Порушення законодавства у сфері економічної конкуренції відображається у вкладці «Експрес-аналіз» в досьє. До речі, користувач системи може самостійно налаштувати перевірку під себе. Тобто, із 110 факторів по ФОП і 518 по юридичних особах можна залишати активними тільки ті, що стосуються порушень Антимонопольного комітету. Кожен фактор, що відображає експрес-аналіз – це штраф за відповідною нормою законодавства у сфері економічної конкуренції.

Для чого це потрібно?

Співпраця з компанією чи ФОП, що має порушення законодавства у сфері конкуренції може нести ризики: фінансові, репутаційні або, навіть, кримінальні. До прикладу, організація не дискваліфікувала постачальника в конкурентній процедурі, в той час як повинна була це зробити, і наразилася на низку порушень. Постачальник зірвав виконання замовлення, гроші «пішли». До того ж інші учасники тендеру оскаржать закупівлю в суді та ініціюють перевірку Дежаудитслужби. За фактом порушень може бути відкрито кримінальне провадження.

Якщо хочете працювати з добросовісними контрагентами, берете участь в тендерах та закупівлях, без перевірки не обійтися. Бо відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (ст. 17), замовник зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, якщо в того протягом останніх 3-х років були санкції від АМКУ.

«Нова розробка буде корисна найперше замовникам та учасникам публічних закупівель. Адже всю необхідну інформацію тепер легко перевірити в один клік. Також автоматичний аналіз штрафів від АМКУ дозволить бізнесу, ГО, журналістам значно пришвидшити процес з проведення моніторингу закупівель та виявлення корупційних токсичних схем. Щиро раді, що в партнерстві з YouControl АМКУ популяризує сферу відкритих даних та сприяє формуванню прозорого бізнес-середовища», – прокоментувала GR-менеджерка YouControl Наталія Чорногуб.

Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська, нагадує, що список таких порушників зі скороченою назвою «Зведені відомості» нині публікується на сайті АМКУ у розділі «Оскарження публічних закупівель». «Законом про публічні закупівлі передбачено, що замовник по цьому списку має перевірити учасника тендеру на предмет допущених ним раніше порушень антимонопольного законодавства. Адже окремі такі порушення караються штрафом або взагалі забороною брати участь у торгах на 3 роки. У разі наявності учасника у списку, йому мають відмовити. Поява іще одного джерела достовірної інформації – це безсумнівний бонус для замовників, а для АМКУ, як розпорядника інформації, ця колаборація – цікавий досвід з корисним результатом», – резюмувала Ольга Піщанська.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати