15 квітня 2020, 14:52

РСУ звернеться до ВС щодо конституційності обмежень винагороди суддів на період карантину

Прес-служба РСУ

Рада суддів України звернеться до Верховного Суду щодо конституційності окремих положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АРССУ звернулася до Голови ВС щодо закону №3279-д".

Про це повідомляє прес-служба РСУ.

Зазначається, що Голова Ради суддів України Богдан Моніч провів робочу нараду з членами Ради, під час якої було обговорено положення Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік", за який Верховна Рада України проголосувала 13 квітня 2020 року.

Під час наради Голова Ради суддів України зазначив, що відповідно до Закону, з квітня 2020 року та на період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України, суддівська винагорода для всіх діючих суддів, у тому числі суддів КСУ, членів ВРП та членів ВККСУ нараховується у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року.

"Зазначений закон був прийнятий без урахування застережень суддівської спільноти та очевидно порушує гарантії суддівської незалежності, до яких належить суддівська винагорода"- зазначив Богдан Моніч. Він також зауважив, що судова влада так і не отримала від уряду жодного обґрунтування економічної доцільності змін в частині зменшення суддівської винагороди, що таки свідчить про відсутність легітимної мети у прийнятті цього закону.

Так, у підсумку робочої наради, присутні члени РСУ одностайно вирішили в найкоротші строки звернутися до Верховного Суду з пропозицією невідкладно розглянути питання щодо прийняття рішення про звернення з відповідним поданням до КСУ з питання конституційності окремих положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік".

Також з огляду на те, що Закон прийнято з внесенням техніко-юридичних і редакційних правок і наразі відсутній його автентичний текст, відповідне питання включене до порядку денного чергового засідання РСУ, яке відбудеться 24.04.2020 року в режимі відеоконференції.

У разі опублікування закону до того часу – відповідне питання РСУ може розглянути на позачерговому засіданні Ради.

Нагадаємо, Рада прийняла закон про зміни до держбюджету-2020.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати