13 квітня 2020, 15:11

Рада прийняла закон про зміни до держбюджету-2020

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді хочуть вдосконалити порядок призначення та звільнення Уповноваженого ВРУ з прав людини".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

"За" проголосували 249 народних депутатів.

Законом збільшено на 2 млрд грн доходи загального фонду державного бюджету за кодом 21020000 "Кошти, що перераховуються Національним банком України відповідно до Закону України "Про Національний банк України"" - з 40,7 млрд грн до 42,7 млрд грн, що відповідає обсягу перерахованих Нацбанком відповідних коштів до державного бюджету на початку квітня п.р. (на підставі затвердженої Радою НБУ річної фінансової звітності).

Також зменшено видатки загального фонду державного бюджету, за новою бюджетною програмою "Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та їх наслідками" (код 3511380), на 32,39 млрд грн (з 97,06 млрд грн до 64,67 млрд грн) із спрямуванням таких коштів у першу чергу безпосередньо за напрямами використання коштів цього Фонду.

Законом виділено кошти Міністерству охорони здоров’я у сумі 15,8 млрд грн за бюджетною програмою "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення" (код 2308060) для здійснення додаткових доплат до зарплати медичних та інших працівників на виконання підпункту 2 п. 5 розділу ІІ законів України від 17.03.2020 р. №530-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" та №533-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Міністерству соціальної політики виділено кошти у сумі 10 млрд грн за бюджетною програмою "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду" (код 2506080) та у сумі 0,6 млрд грн за бюджетною програмою "Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення" (код 2501030) для здійснення додаткових виплат пенсіонерам та деяким іншим категоріям населення.

Документом також передбачено часткове відновлення видатків загального фонду державного бюджету за окремими бюджетними програмами, насамперед, щодо державного фонду регіонального розвитку (у сумі 4,9 млрд грн), в галузі освіти, науки, культури, спорту, охорони здоров’я, а також у зв’язку з фактичним проведенням платежів у січні-березні п.р. за деякими видатками у більших обсягах, ніж передбачені скорочені обсяги відповідних видатків.

Законом внесено зміни до ст. 28 Закону щодо включення додаткового напряму використання коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та їх наслідками - про надання одноразової грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які загинули (померли) від такої хвороби, що пов’язано з виконанням робіт з її ліквідації, у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Крім цього, доповнено Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" положеннями, зокрема, про:

- незастосування тимчасово, до 01.01.2021 р., абз. 2 п. 3 розділу ІІ Закону України від 14.11.2019 р. №293-IX "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" про доручення Уряду вжити заходів щодо створення і забезпечення діяльності Боргового агентства у зв’язку із скороченням у законопроекті №3279 видатків загального фонду державного бюджету за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері реалізації політики з питань управління державним боргом" (код 3508010) у повному обсязі;

- надання Мінфіну права здійснювати правочини з державними деривативами, включаючи їх обмін, випуск, купівлю, викуп та продаж, за рахунок здійснення понадпланових державних запозичень, що пояснюється необхідністю зниження ризиків, пов’язаних з ймовірністю збільшення витрат за державними деривативами у майбутньому;

- зупинення тимчасово, на період дії карантину та впродовж 30 днів з дня його відміни, проведення конкурсів на посади державної служби та призначення на такі посади за результатами конкурсу, а також визначення особливостей здійснення у цей період відповідних призначень;

- можливість здійснення державного фінансового контролю підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких є частка, що належить суб’єкту господарювання державного сектору економіки, шляхом внесення відповідних змін до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні";

- уточнення окремих норм щодо надання допомоги по частковому безробіттю і допомоги по безробіттю на період карантину;

- незупинення на період дії карантину виплати пенсії по інвалідності у випадку пропуску строку повторного огляду особою з інвалідністю, що отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" тощо.

Закон прийнято з внесенням техніко-юридичних і редакційних правок.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати