15 лютого 2021, 12:39

Репетитори, няні та інші самозайняті особи сплачуватимуть податки: подано законопроєкт

На розгляд народним депутатам пропонується проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування окремих видів доходів для боротьби з тіньовою економікою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Волонтерська діяльність по-новому: подано законопроєкт"

Про що йдеться?

Законопроєктом № 5046 від 08.02.2021 передбачається визначення особливостей нарахування (виплати) та оподаткування доходів самозайнятих фізичних осіб, таких як репетитори, няні, виготовлювачі власної продукції (наприклад, кондитери вдома), дизайнери тощо.

Проєкт закону пропонує врегулювати порядок сплати податків такими особами, що отримують разовий або постійний дохід, який не перевищує 100 мінімальних заробітних плат за рік, не мають найманих працівників та займаються не забороненими видами діяльності.

Що ще пропонується?

Також передбачена взаємодія платника податків з податковим органом через Портал Дія або електронний кабінет платника податків.

Сплата податку буде здійснюватися на підставі повідомлення, отриманого від податкового органу в Портал Дія або електронний кабінет платника податків.

Який результат матиме прийнятий законопроєкт?

Прийняття проєкту надасть змогу упорядкувати систему справляння податків та додатково отримати надходження до бюджету у розмірі 5% доходів від здійснення вказаної діяльності, а також 1,5 % військового збору.

Платникам податків, які будуть застосовувати вказаний режим оподаткування, буде надано право сплачувати страхові внески на обов'язкове пенсійне страхування в добровільному порядку.

Також у платників з’явиться можливість офіційно підтверджувати свої доходи (наприклад, для того щоб отримати кредит або сплачувати добровільні страхові внески на обов'язкове пенсійне страхування).

Нагадаємо, Раді пропонують декриміналізувати незаконну відмову у доступі до інформації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати