15 лютого 2021, 11:51

Раді пропонують декриміналізувати незаконну відмову у доступі до інформації

До Верховної Ради України надійшов проєкт Закону щодо врегулювання вчинення повторного порушення, пов’язаного з незаконною відмовою у доступі до інформації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Волонтерська діяльність по-новому: подано законопроєкт"

Як наразі відбувається регулювання?

Чинне законодавство України відносить незаконну відмову у доступі журналіста до інформації до кримінальних правопорушень. А законопроєкт № 5047 від 08.02.2021 передбачає декриміналізацію такого виду правопорушення.

У пояснювальній записці йдеться про те, що зазначене порушення зможе ефективніше розглядатися в адміністративному порядку. Однак, для запобігання повторному вчиненню таких порушень буде зберігатися кримінальна відповідальність.

Що пропонується?

Таким чином, проєкт акта передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України в частині щодо вчинення повторного порушення, пов’язаного з незаконною відмовою у доступі до інформації.

Законопроєктом пропонується з положення статті 2123 КУпАП, яке врегульовує повторне вчинення будь-якого з порушень протягом року, виключити порушення, пов’язані з незаконною відмовою у доступі до інформації.

Водночас диспозицію статті 171 ККУ в частині, що стосується «незаконної відмови у доступі журналіста до інформації», пропонується замінити положенням, що визначає відповідальність за повторне вчинення порушення, пов’язаного з незаконною відмовою у доступі до інформації, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.

Нагадаємо, честь та гідність працівників Нацполіції та військовослужбовців буде захищена Законом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати