12 лютого 2021, 17:02

Волонтерська діяльність по-новому: подано законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону № 5029  про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Честь та гідність працівників Нацполіції та військовослужбовців буде захищена Законом"

У чому полягає суть?

Пропонується розширити права організацій та установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів. Такі організації зможуть:

  • на власний розсуд вирішувати укладати договір про провадження волонтерської діяльності чи ні;
  • отримувати кошти та інше майно для здійснення волонтерської діяльності, самостійно визначати напрями такої діяльності;
  • видавати волонтерам посвідчення та відшкодовувати волонтерам витрати, пов’язані з наданням ними волонтерської допомоги.

Також організації зможуть запрошувати іноземців та осіб без громадянства для провадження волонтерської діяльності на території України і направляти наших громадян за кордон.

Однак, законопроєктом передбачаються й обов’язки для організацій та установ, що залучають волонтерів. Пропонується передбачити такі зобов’язання:

  • забезпечувати волонтерам безпечні та належні для життя і здоров’я умови;
  • страхувати життя і здоров’я волонтерів на період волонтерської діяльності;
  • здійснювати підготовку волонтерів;
  • надавати волонтерам достовірну, точну та повну інформацію щодо змісту та особливостей волонтерства.

Крім того, проєктом Закону розширюються напрями здійснення волонтерської діяльності, зокрема регулюється надання допомоги волонтером онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати