26 січня 2021, 11:38

Раді пропонують вирішити питання дискримінації у сфері страхування

На розгляд Верховної Ради України подано проект Закону № 4630 від 22.01.2021 про внесення змін до статті 17 Закону України "Про страхування" щодо додаткового захисту прав споживачів страхових послуг та протидії дискримінації у сфері страхування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ розгляне способи стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій".

У пояснювальній записці йдеться про те, що 31 жовтня 2019 року Верховний Суд прийняв постанову у справі № 201/13021/16-ц (провадження № 61-26132св18), яка стосувалася захисту прав осіб з інвалідністю від дискримінації за ознакою інвалідності з боку страхових компаній.

Суд встановив, що страхова компанія "АХА-Страхування" порушила права особи з інвалідністю, відмовивши йому в укладанні договору добровільного медичного страхування для виїжджаючих за кордон через наявну у особи інвалідність, через що особа не могла отримати шенгенську візу і виїхати за кордон. Суд зобов’язав страхову компанію змінити її правила страхування, щоб усунути таке порушення надалі.

У рамках судового розгляду справи було встановлено, що дискримінаційне положення в правилах страхування стосувалось всіх осіб з інвалідністю першої та другої групи, а також всіх осіб старше шістдесяти років.

На практиці це означає, що ці особи не могли і не можуть на законних підставах виїхати за межі України, оскільки при перетині державного кордону країни призначення чи для отримання візи – слід обов’язково надати договір добровільного медичного страхування для виїжджаючих за кордон. Без цього документу особа не може законно перетнути державний кордон країни призначення і підлягає поверненню в Україну.

У подальшому було встановлено, що схоже дискримінаційне положення міститься в правилах страхування більшості страхових компаній України. Це стало наслідком недосконалості законодавства, що регулює порядок ліцензування.

Саме тому, законопроєктом пропонується внести зміни до статті 17 Закону України "Про страхування" з метою законодавчого закріплення обов’язку страховиків дотримуватися законодавства, зокрема, щодо запобігання та протидії дискримінації, а також посилити  контролюючі функції уповноваженого органу, що займається ліцензуванням страхової діяльності, встановивши для нього обов’язковість перевірки правил страхування та визначивши міру відповідальності за порушення вимог до їх складання.

Наслідком ухвалення проєкту має стати захист прав осіб на отримання страхових послуг в частині забезпечення принципів рівного доступу та протидії дискримінації в сфері страхування.

Нагадаємо, парламенту пропонують розширити повноваження інспекторів з паркування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати