29 травня 2025 року Дорадча група експертів провела засідання та ухвалила рішення щодо відповідності кандидатів критерію високих моральних якостей у межах конкурсного відбору на дві посади суддів КСУ за квотою зʼїзду суддів України. Про це повідомила пресслужба КСУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ВККСУ не прийматиме документи для конкурсу до АП ВАКС у червні".
Так, оцінку “відповідає” критерію високих моральних якостей отримав лише один кандидат – САЛЮК Петро Іванович.
Трьох інших кандидатів було визнано такими, що не відповідають критерію високих моральних якостей для цілей відбору кандидатур на посаду судді КСУ на конкурсних засадах. Зокрема, це Ігор Завальнюк, Олеся Никон та Андрій Савчак.
"Отже, лише один кандидат отримав оцінку ДГЕ "відповідає". Таким чином, відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України", можна констатувати той факт, що конкурс на дві вакантні посади суддів Конституційного Суду за квотою зʼїзду суддів України припинився у зв'язку з недостатньою кількістю кандидатів для продовження конкурсного відбору на ці посади”, – повідомила голова ДГЕ Оксана Васильченко.
Вона також зазначила, що Дорадча група експертів офіційно поінформує про це Раду суддів України для того, щоб вона вжила передбачених законодавством України заходів, а саме невідкладно, але не пізніше 20 днів від сьогодні (29 травня 2025 року), оголосила новий конкурсний відбір на ці посади суддів КСУ.