13 квітня 2021, 13:48

Президент ініціював невідкладну ліквідацію ОАСК

Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

В ОП нагадали, що відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради Президент України (після консультацій з Вищою радою правосуддя).

"ОАСК мав достатньо часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало та віднайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство й держава, – справедливість, неупередженість і чесність. Замість цього бачимо чергові скандали з «плівками», корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення. Довіра до Окружного адміністративного суду м. Києва втрачена", - йдеться у повідомленні.

«Сьогодні я вношу до парламенту законопроект про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону», – прокоментував Глава держави.

Нагадаємо, 6 квітня в ОАСК проводилися обшуки у зв'язку з викриттям на хабарі у 100 тис. доларів двох адвокатів.

Пізніше на сайті ОАСК з'явилась інформація про те, що в результаті обшуків жодних доказів детективи НАБУ не вилучили: "при цьому була пошкоджена пропускна система суду, влаштовано безлад в кабінетах та приміщеннях суду". 

7 квітня адвокати були затримані у порядку ст. 208 КПК України. Дії адвокатів кваліфіковані за ч.4 ст.27, ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України. Повідомлення про підозру підписала Генеральний прокурор.

До одного з підозрюваних суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 35 млн 185 тисяч гривень, а до іншого - тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 2 млн 951 тис. гривень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати