02 лютого 2021, 16:01

Позов Олександра Тупицького до УДО та ДБР: суд відкрив провадження у справі

Прес-служба ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження і призначив підготовче засідання на 24 лютого за позовом Олександра Тупицького до Управління державної охорони України щодо недопуску позивача  до виконання ним повноважень Голови Конституційного Суду України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Врегулювання діяльності третейських судів: прийнято за основу законопроект"

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Як відомо, позивач просить ОАСК зобов’язати УДО та осіб, які перебувають на службі в Управлінні,  утриматись від дій вчинення будь-яких перешкод у допуску позивача – Олександра Тупицького до робочого  кабінету у будівлі Конституційного Суду, самої будівлі КСУ, а також земельної ділянки на якій розташована будівля Конституційного Суду України.

Водночас, до суду надійшла заява про забезпечення позову, у якій Олександр Тупицький просить заборонити Управлінню державної охорони України, Державному бюро розслідувань та його службовим, посадовим особам вчиняти дії щодо створення перешкод до виконання позивачем  повноважень Голови Конституційного Суду України. Ознайомившись з відповідною  заявою про забезпечення позову та доданими до неї документами, суд вважає за необхідне призначити її розгляд 4 лютого у судовому засіданні з повідомленням заінтересованих сторін.

Нагадаємо, 29 грудня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

10-й голова КСУ Станіслав Шевчук прокоментував указ Президента щодо відсторонення нинішнього голови суду.

Конституційність рішення Президента також прокоментували член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук та Представник Верховної Ради в Конституційному Суді України Ольга Совгиря.

Представник Президента в КСУ Федір Веніславський наголосив, що О. Тупицький не має повноважень на скликання спеціального засідання Конституційного Суду.

КСУ відмовився виконувати указ Президента про відсторонення від посади Тупицького О.М.

19 січня Олександра Тупицького не пустили до приміщення КСУ.

21 січня Олександр Тупицький звернувся до Президента з проханням розблокувати роботу КСУ та усунути протиправно створені працівниками Управління державної охорони України перешкоди для виконання суддями КСУ своїх повноважень.

28 січня Олександр Тупицький позивається до УДО, яке не пропускало його в будівлю суду.

Також нещодавно в інтерв'ю ЮГ 10- й Голова КСУ Станіслав Шевчук розповів про шлях, який йому довелося пройти, оскаржуючи незаконне рішення про звільнення.

Крім того, 1 лютого 2020 року до КАС ВС надійшов позов, у якому позивач оспорює Указ Президента України про звільнення О. Тупицького.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати