02 лютого 2021, 15:05

Врегулювання діяльності третейських судів: прийнято за основу законопроект

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято за основу проект Закону №3411. "Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроект посилює вимоги до організацій, при яких можуть діяти постійно діючі третейські суди, та розширює повноваження органів третейського самоврядування.

Законопроектом пропонується внести зміни до положень Закону «Про третейські суди» та Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», якими передбачити:

  • зміну порядку держреєстрації третейських судів, зокрема, визначення Міністерства юстиції України єдиним суб’єктом державної реєстрації постійно діючих третейських судів;
  • посилення вимог щодо організацій, при яких можуть утворюватися постійно діючі третейські суди, а саме визначення, що такі організації мають бути неприбутковими та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а строк їх діяльності від моменту державної реєстрації як юридичної особи до прийняття рішення про утворення третейського суду має становити понад п’ять років;
  • розширення повноважень Третейської палати України, зокрема, до її повноважень буде віднесено встановлення відповідності засновника утворюваного постійно діючого третейського суду вимогам Закону та надання відповідного висновку, а у разі невиконання засновником вимог Закону Третейська палата України повинна буде звертатись до органу держреєстрації із відповідною заявою;
  • розширення підвідомчості справ, які можуть розглядати третейські суди шляхом надання права розглядати спори у справах щодо нерухомого майна, а також уточнення компетенції третейського суду в частині розгляду справ у спорах щодо захисту прав споживачів (положення наберуть чинності через три роки з дня набрання чинності цим Законом).

Розділом ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» проекту Закону передбачено здійснення перереєстрації постійно діючих третейських судів відповідно до нових вимог Закону.

Діяльність постійно діючих третейських судів, які не звернуться до органу державної реєстрації у встановлений строк, буде припинена у судовому порядку.

Нагадаємо, до Повітряного кодексу України внесуть зміни, які врегулюють використання безпілотників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати