30 грудня 2020, 10:12

Станіслав Шевчук про відсторонення голови КСУ Тупицького О.М.

Станіслав Шевчук
Станіслав Шевчук 10-й Голова КСУ, професор, доктор, член-кореспондент НАПрН України

— Президент України діяв згідно з ч. 3 ст. 154 КПК та відсторонив від посади фігуранта кримінального провадження Тупицького строком на 2 місяці з правом наступного продовження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відсторонення під посади судді КСУ, якого призначає Президент України, є одним із засобів забезпечення кримінального провадження за ст. 131 КПК. Після закінчення 2-місячного строку прокурор на підставі ст. 158 КПК вносить клопотання про продовження строку відсторонення підозрюваного від посади, яке розглядається у тому самому порядку, що й первісне відсторонення (тобто Президентом на 2 місяці). При цьому, згідно ст. 303 КПК, вказана процесуальна дія Президента у формі Указу не підлягає оскарженню під час досудового розслідування, а отже, не може бути скасована слідчим суддею. Таким чином, відсторонення Тупицького може тривати до ухвалення вироку, що набуде законної сили.

Після оголошення підозри і відсторонення від посади підозрюваного він не допускається до виконання службових обов’язків, йому забороняється вхід до будівлі КСУ і робочого місця (забезпечує УДО). Він також не може здійснювати повноваження голови КСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати