01 травня 2021, 11:10

Палата представників США підтримала створення 51-го штату

Палата представників США вдруге за рік проголосувала за оголошення округу Колумбія 51-м штатом. Наразі цей законопроект направлений до Сенату. Про це повідомляє веб-сайт Reuters


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ТОП-6 найприбутковіших галузей права серед американських юристів"

Рішення про оголошення 51 штату США підтримали 216 законодавців, а 208 представників Палати проголосували проти. Підконтрольна демократам Палата представників схвалила цю законодавчу ініціативу без підтримки республіканців.

Населення Вашингтона, округу Колумбія також підтримує ідеї демократів, тому, ймовірно, буде обрано двох сенаторів-демократів, що потенційно можуть змінити співвідношення сил у Сенаті, який зараз має 50 представників-демократів та 50 представників-республіканців.

Демократи стверджують, що оголошення округу штатом дозволить виправити багатовікову несправедливість. «Понад 700 тис. американських громадян платять федеральні податки, воюють і вмирають у війнах, працюють у судах присяжних і при цьому не мають права голосу в Сенаті або Палаті представників», – заявила представниця демократів Ян Шаковські.

Новий штат отримає назву «Вашингтон, Співдружність Дугласа», на честь Джорджа Вашингтона, першого президента США, та Фредеріка Дугласа, колишнього поневоленого, який став відомим аболіціоністом.

Очікується, що республіканці, звинувачуючи демократів у захопленні влади для просування ультралівого порядку денного, заблокують голосування щодо законопроекту у Сенаті, не надавши 60 необхідних голосів. «Йдеться про охорону здоров’я, новий урядовий договір на 93 трлн доларів, реформування Верховного суду, підвищення податків та ефективну форму правління», – заявила представник республіканської партії Ненсі Мейс під час дебатів у Палаті.

Палата представників уперше прийняла цей законопроект у червні минулого року: 232 законодавці підтримали законопроект, а 180 – ні. Республіканці, які тоді «контролювали» Сенат, відмовилися надалі впроваджувати положення законопроекту.

Оголошення округу окремим штатом дасть можливість населенню мати свого представника у Палаті представників та двох законодавців у Сенаті. Наразі у Вашингтоні, округ Колумбія, є лише один член Конгресу – «делегат» Палати, який не має права голосу за законодавство.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати