19 квітня 2021, 19:04

ТОП-6 найприбутковіших галузей права серед американських юристів

Які сфери права пропонують американським юристам перспективи та великі гонорари, досліджував веб-сайт lawfuel, який на підставі проведених опитувань виділив у цьому питанні 6 юридичних практик-переможців.

Читайте також: "23 причини, чому американські юрфірми не приймуть вас на роботу"

Це питання важливе для будь-якої юридичної фірми, яка здійснює свою діяльність, та для тих, хто вступає в індивідуальну практику й обирає між різними галузями права. Кожен хоче отримати гарантії своїх шансів на успіх. Існує низка факторів, що впливають на те, який заробіток отримують юристи та яка сфера практики є найкращою. Наприклад, географічне розташування фірми може стати не менш важливим чинником, як і використання технологій, але факт залишається фактом: юристи, що працюють у великих фірмах, наприклад, у Нью-Йорку, зазвичай заробляють значно більше, ніж адвокати в Мобілі, штаті Алабама.

У США серед 10 штатів, де юристи мають найвищі заробітки, можна виділити:

 • Середня зарплата адвоката в Каліфорнії: 171 550 доларів
 • Середня зарплата юриста в Нью-Йорку: 167 110 доларів
 • Середня зарплата адвоката в штаті Массачусетс: 165 610 доларів
 • Середня зарплата юриста в штаті Коннектикут: 153 640 доларів
 • Середня зарплата юриста в штаті Іллінойс: 152 980 доларів
 • Середня зарплата юриста в Техасі: 150 250 доларів
 • Середня зарплата юриста в Колорадо: 147 560 доларів
 • Середня зарплата адвоката в Арізоні: 145 750 доларів
 • Середня зарплата юриста у Вірджинії: 139 180 доларів
 • Середня зарплата юриста в Нью-Джерсі: 139 020 доларів

За інформацією центру досліджень даних про заробітну плату та кар’єру в США PayScale, середня зарплата юристів, включаючи бонуси, розподіл прибутку та комісійні, у різних галузях є такою:

 • Патентний повірений отримує в середньому 180 000 доларів
 • Адвокат з питань інтелектуальної власності – 162 000 доларів
 • Адвокат судових розглядів – 122 000 доларів
 • Податковий повірений – 122 000 доларів
 • Корпоративний юрист – 115 000 доларів
 • Адвокат з працевлаштування – 87 000 доларів
 • Адвокат з нерухомості – 86 000 доларів
 • Адвокат з сімейного права  – 84 000 доларів
 • Імміграційний повірений – 84 000 доларів
 • Адвокат з питань нерухомості – 83 000 доларів

На підставі даних та опитування веб-сайт lawfuel окреслив такі найприбутковіші посади та галузі права для американських юристів:

1. Генеральний радник

Будучи генеральним радником у великій, малій компанії чи стартапі, ви можете отримати великі дивіденди. Генрадники, як правило, отримують акції як частину своєї компенсації, отримуючи при цьому ще й значну зарплату. Вони можуть мати солідний заробіток із своїх опціонів на акції та дивіденди.

Для генерального радника надзвичайно цінним є досвід як у практичному вирішенні складних юридичних питань, судових процесів, господарських процесів, так і загальних питань корпоративного права. Ця посада передбачає знання того, як бути стратегом, передбачати проблеми та правильно оцінювати ризики, а також включає різні питання, такі як безпека, репутація, регуляторні та правові проблеми.

Це сфера юридичної практики, яка, безумовно, передбачає наявність хороших навиків спілкування. Генеральний радник повинен вміти адаптуватися до аудиторії та спрощувати складні юридичні питання, і навпаки, також мати можливість пояснювати складні юридичні питання стороннім адвокатам.

PayScale вказують, що середній заробіток генерального радника в США перевищує 166 000 доларів.

2. Адвокат у судових процесах

Річ у тім, що судовий процес у США дорого коштує, забезпечуючи тим самим великі можливості для отримання доходу практикуючим адвокатам. Застосовування специфічних навичок у судових процесах – це те, що має особливе значення у деяких ключових галузях юридичної практики, що розвиваються, зокрема:

- у судових процесах щодо інтелектуальної власності;

- комерційних, транзакційних спорах, злитті та поглинанні та пов’язаних з ними комерційних судових спорів та арбітражу;

- у питаннях трудового законодавства;

- міжнародних правових спорах;

- суперечках та спорах щодо конфіденційності та безпеки, включаючи порушення даних та питання безпеки даних.

3. Юрист з питань конфіденційності та кібербезпеки

Це порівняно нова сфера, що швидко розвивається, має багато клієнтів серед великих корпорацій та урядів, які платять чималі суми за допомогу у розробці безпеки даних, у кібербезпеці та оформленні відповідної документації з цих питань.

Знання швидкозмінних технологій, які керують цими сферами, є необхідним для юриста у цій галузі. Швидке зростання даного сектору створило попит і значну плату за цю роботу. Потреба у дотриманні нормативних актів, величезні ризики порушення даних та конфіденційності, необхідність розробляти регуляторні програми, а також звітування перед регуляторними органами – це те, що становить інтерес компаній у цій сфері. Жорсткі вимоги США та ЄС щодо конфіденційності та безпеки даних, великі штрафи за порушення правил соціальних мереж та проблеми з даними для таких компаній як Google, Facebook, Apple – це питання, що вимагають правових навичок з потужним технічним поєднанням, але водночас пропонують постійну високу оплату праці.

4. Медичне право

Сюди входять не тільки позови за недбалість чи халатність лікаря, що залишається поширеним питанням судових спорів, а й також представництво лікарень, клінік та інших операцій з охорони здоров’я. До цієї сфери також входять юридичний супровід фармацевтичних компаній, підприємств, що виготовляють медичні вироби та оформлення медичних страховок.

Оскільки учасники судових розглядів за зловживання у сфері медичного права можуть виграти великі компенсації, то відповідно середній заробіток адвокатів за версією Salary.com складає 110 000 доларів станом на 2021 рік, при цьому діапазон заробітної плати юриста з медичного права становить від 91 000 до 119 000 доларів США.

5. Податкове право

Адвокати, які спеціалізуються на податковому законодавстві, зазвичай представляють організації при вирішенні різноманітних податкових питань, що стосуються федеральних, штатних та місцевих податкових спорів.

Складність податкового законодавства в більшості юрисдикцій забезпечує – і продовжує надавати – головну можливість для тих, хто прагне розвивати юридичну послугу в цій галузі, оскільки як корпорації, так і фізичні особи звертаються за юридичною допомогою щодо захисту активів та створення планів належної економії сплати податків.

Потрібно мати певне мислення і фокус, щоб бути успішним податковим юристом, але це одна зі сфер, у якій можна отримати якісну, потужну роботу і гарний заробіток. Важливо не відставати від постійно мінливих податкових правил та пильну увагу приділяти деталям. Податкові юристи повинні точно знати, які зміни відбуваються у податковому законодавстві, які зміни пропонується ввести, щоб належним чином консультувати з питань податкового планування. Це також сфера, яка торкається ще однієї ключової галузі юрпрактики – законодавства про банкрутство.

За даними Payscale.com, у США податковий повірений заробляє в середньому близько 100 000 доларів.

6. Право інтелектуальної власності

Право інтелектуальної власності є одним із найпопулярніших у юридичній практиці, що пропонує великі можливості юристу для створення цікавої, добре оплачуваної кар’єри.

У практиці законодавства про інтелектуальну власність часто є аспект міжнародного права, який надає інший вимір цій роботі, оскільки активи ІВ продовжують лідирувати у світовій економічній діяльності, очолюваній технологіями. Юристи з питань інтелектуальної власності часто потрапляють до лідерів з точки зору показників винагороди за юридичну практику. Існують окремі галузі законодавства про ІВ, включаючи закони про патенти, торговельні марки та авторські права, у яких повірені часто потребують окремих кваліфікацій з високим рівнем спеціалізованих знань. Наприклад, ті, хто працює у галузі патентного права, часто мають справу з технічними питаннями.

Серед інших провідних галузей юридичної практики, що мають потенціал для отримання високих заробітків є такі:

 • Імміграційне право, що стосується законодавства про притулок / біженців, закону про бізнес-імміграцію та кримінальну /депортаційну роботу.
 • Захист прав людей похилого віку – ця сфера пов’язана із напрямком охорони здоров’я. Однак, це окремий і зростаючий напрямок юридичної роботи, що забезпечує високі перспективи для фокусування та зростання плати за працю.
 • Спортивне право: значний інтерес до спорту надає найкращі можливості для розвитку цієї практики, яка дещо залежить від місця розташування компанії та контактів, які укладаються у цій сфері.
 • Екологічне право – ще одна ключова сфера, яка займається проблемами зміни клімату, створюючи масовий політичний та загальний рух до створення безпечного середовища.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати