27 грудня 2023, 10:36

Олександр Кубраков: Розпочинаємо виплату компенсацій українцям, чиє житло зруйнували росіяни

Пресслужба Мінвідновлення

Відтепер кожен українець, який вже отримав житловий сертифікат, через застосунок Дія може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири. Про це повідомила пресслужба Мінвідновлення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Мінцифри розпочали закрите бета-тестування uResidency".

"Що значить "забронювати кошти"? Це необхідно, щоб система знала, що ви плануєте здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку Дія про те, що кошти заброньовані. Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час – потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії", – йдеться в повідомленні.

До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі. Потрібно мати: 

  • заяву;
  • документ, що засвідчує право власності;
  • техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування. На даному етапі команда проєкту провела навчання по роботі з сертифікатами для першої частини державних нотаріусів. Знайти їх перелік можна за посиланням.

Для цієї послуги створено спеціальний сайт, на якому можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання, оновлення програми чи дати свій зворотний зв'язок.

Водночас можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкту нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифіката – різницю можна отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій із рф.

Станом на сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття. На цьому етапі на сертифікат можливо тільки купити квартиру або будинок.

"Але вже в січні-лютому очікуємо можливості реалізації сертифіката на придбання будматеріалів та замовлення робіт – для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці. Також триває експериментальний проєкт по обстеження житла на тимчасово окупованих територіях. У першому кварталі очікуємо перших результатів, які стане можливо масштабувати на інші ТОТ", – вказав Кубраков.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати