ОЕСР оприлюднила дві моделі застосування методів самооцінки регулювання податкової заборгованості та зменшення вимог. Запропоновані ОЕСР методи повинні полегшити роботу податкових органів, оскільки містять опис можливостей та дають змогу оцінити ефективність певної функції або ж заходів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Отримання прибутку - не основна мета сучасного бізнесу, - звіт".
Про це зазначають у ПАБУ.
Як зазначається, ці моделі повинні допомогти податковим органам різних країн оцінити власну продуктивність та розглянути можливість реформування, що прокладе шлях до більш продуманого та безперешкодного податкового адміністрування. Так, у 53 членів Форуму з податкового адміністрування спільна заборгованість становить близько 820 млрд євро (904 млрд дол.), а сума боргу суттєво варіюється між окремими державами.
Головний керуючий бельгійського Агентства з управління боргом Том Боларт (Tom Boelaert), під керівництвом якого здійснювалося розроблення моделі погашення боргу, заявив: "Погашення боргу має важливе значення для забезпечення ефективного та добросовісного функціонування податкової системи. Ми повинні завжди намагатися ставати кращими. Застосування такої моделі в межах Агентства з погашення боргу сприяла відвертому діалогу щодо майбутнього напряму діяльності організації. З коментарів, які ми отримали від інших органів під час підготовки моделі, я можу зробити висновок, що вона стане корисним інструментом для податкових органів".
Джим Хара (Jim Hara), очільник Міністерства з питань податків та митних зборів Великобританії (Her Majesty’s Revenues and Customs, HMRC), який керував підготовкою моделі дотримання податкових вимог, додав: "Розуміння та вирішення проблеми погашення боргу є непростим та залежить від багатьох компонентів, включаючи продуману стратегію, культуру мінімізації боргів та досвід, який допоможе у прийнятті рішень. Ця модель може стати надійним помічником для податкових органів на кожному етапі розвитку та визначення своїх сильних і слабких сторін".
Нові моделі були підготовлені податковими органами 20 держав, зокрема, декілька країн, що розвиваються, уже застосовують їх.