24 січня 2020, 14:59

Австралія вносить зміни до стандартів обліку концесії

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Австралійська рада зі стандартів бухгалтерської звітності (Australian Accounting Standards Board, AASB) внесла зміни до стандартів концесії для надання послуг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Отримання прибутку - не основна мета сучасного бізнесу, - звіт".

Про це повідомляють у ПАБУ.

Так, концесійні активи включають дороги, мости, тунелі, в’язниці, лікарні, аеропорти, морські порти та водорозподільні споруди. AASB 2019-2 вносить зміни до методу ретроспективного аналізу, який було введено AASB 1059, що дає змогу концесієдавцю не застосовувати AASB 16 "Оренда" до активів, які за AASB 1059 належать до концесійних.

Також AASB опублікувала огляд серйозних недоліків стандарту AASB 2019-X "Клас активів у формі права користування, що виникає на умовах концесійної оренди", яким у своїй роботі керуються громадські організації. В огляді Австралійська рада зі стандартів бухгалтерської звітності запропонувала:

  • дозволити розглядати активи у формі права користування, що виникає на умовах концесійної оренди, як окремий клас активів;
  • передбачити можливість для уряду і сектора державного управління оцінювати ці активи за собівартістю або за справедливою вартістю в разі подальшої оцінки, розширюючи чинну пільгу щодо оцінки під час первісного визнання.

Нагадаємо, IFAC підтримала створення єдиної корпоративної звітності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати