13 лютого 2025, 10:11

Зміни в порядку виконання покарання у вигляді штрафу: що треба знати

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

19.12.2024 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВАКС продовжив строк дії процесуальних обов’язків, покладених на ексголову Верховного Суду"

Про це нагадує Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Вказаним Законом доповнено статтю 26 Кримінально-виконавчого кодексу України частинами 5 та 6, якими визначено, що у разі несплати штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, або якщо судом було відмовлено у задоволенні подання про розстрочку виплати штрафу, або у разі несплати засудженим чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати у строк виплати чергового платежу уповноважений орган з питань пробації через один місяць після закінчення строку сплати штрафу або чергового платежу звертається до суду із заявою про видачу виконавчого листа. Виконавчий лист, виданий судом, надсилається уповноваженим органом з питань пробації до органу державної виконавчої служби для стягнення штрафу в порядку, визначеному законом.

У разі повернення органом державної виконавчої служби виконавчого листа у зв’язку з неможливістю стягнення штрафу уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до частини п’ятої статті 53 Кримінального кодексу України.

Тобто, Закон поєднав повноваження уповноваженого органу з питань пробації та державної виконавчої служби. Відтепер залучено органи державної виконавчої служби для примусового стягнення штрафу у випадку його несплати засудженим та ініціювання заміни штрафу іншим видом покарання лише у разі, якщо стягнути штраф неможливо у зв’язку з відсутністю майна та коштів у боржника.

До прийняття вищевказаних змін до Кримінально-виконавчого кодексу України, повноваження по виконанню штрафів були покладені виключно на уповноважений орган з питань пробації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати