Державна екологічна інспекція не має повноважень прибирати судно, а остаточну суму збитків оголосить лише після завершення всіх робіт з ліквідації.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Законодавці Японії закликають обмежити використання TikTok".
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, зазначає прес-служба Держекоінспекції.
Зокрема, посадовець пояснив, що експертна комісія ДСНС України, за поданням Одеської обласної державної адміністрації визначила, що питання підйому судна наразі знаходиться в рамках повноважень державного підприємства "Адміністрація морських портів України".
Зазначається, що ДЕІ здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням природоохоронного законодавства. Щодня екоінспектори проводять моніторинг стану води. Передусім щодо наявності й кількості у ній нафтопродуктів. "ДЕІ розраховує збитки, завдані природі й державі, що будуть стягуватися з судновласника", - роз’яснив Андрій Мальований.
"У зв’язку з тим, що нині танкер, на жаль, лежить на місці, підйом його не завершений і можливі ще витоки нафтопродуктів у майбутньому з відсіків і з машинного відділення, тому остаточна сума збитків буде нарахована за результатами завершення робіт з підйому та буксирування судна", - зазначив Андрій Мальований. Голова ДЕІ вважає: якщо доведеться розрізати судно, це може нанести ще більшу шкоду довкіллю.
Андрій Мальований повідомив, що наразі по методиці нарахування збитків згідно з 484 постановою Кабміну України, ДЕІ в Одеській області нарахувала вже близько 20 000$. Методика нарахування регламентує близько 280$ за кілограм нафтопродуктів. Кожен витік нафти обраховується й всі дані передаються правоохоронним органам, що здійснюють слідство та процесуальне провадження з приводу збитків, що нанесені державі та природі загалом.
Також посадовець повідомив, що за період з часу аварії, що сталася 22 листопада, близько 30 днів сумарно ДЕІ фіксувало перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів: від 1,5 до 150 разів. "Найвищі показники були у перші дні після аварії та під час штормів. Деякі розливи сталися під час спроб підняти танкер. У дні, коли фіксувалися перевищення вмісту нафти, ми інформували населення, громаду, ОДА, що купатися небезпечно в районі пляжу Дельфін", - зазначив Андрій Мальований.
Проте голова ДЕІ нагадав, що за санітарно-епідеміологічні норми пляжів відповідає Держспоживслужба (колишня СЕС), яка здійснює моніторинг піску і води в акваторії Чорного моря. І питання, чи можна сьогодні купатися на пляжі "Дельфін", біля затонулого танкера, доречно спрямувати саме туди.
Нагадаємо, понад 5,5 млн українців не можуть підключитись до якісного інтернету.