23 грудня 2020, 17:00

Новий норматив довгострокової ліквідності для банків NSFR стане обов’язковим з 1 квітня 2021 року

Прес-служба НБУ

Національний банк України подовжив на 3 місяці тестовий період розрахунку коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR, Net Stable Funding Ratio).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У НБУ назвали головну причину падіння ВВП".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що новий пруденційний норматив NSFR, який визначає мінімальний рівень ліквідності банку на горизонті один рік, стає обов’язковим для виконання з 1 квітня 2021 року.

Банки повинні будуть досягти 100%-го значення NSFR поступово, відповідно до встановленого графіка. Вони матимуть додатковий час, щоб привести свої показники до нормативних значень, які мають бути не менші ніж:

  • 80% – з 1 квітня 2021 року;
  • 90% – з 1 жовтня 2021 року;
  • 100% – з 1 квітня 2022 року.

Початкове значення та перехідний період для впровадження NSFR Національний банк визначив за результатами тестових розрахунків, які здійснюються з серпня поточного року. Згідно з нормами ЄС та Базельськими рекомендаціями значення NSFR для банків має становити не менше 100%.

Банки повинні будуть дотримуватися нормативу NSFR у цілому за всіма валютами, а також забезпечувати розрахунок та моніторинг NSFR окремо в національній та іноземній валюті.

Рішення про запровадження NSFR та графік приведення показників банків до його нормативних значень затверджено постановою Правління НБУ від 22 грудня 2020 року № 166.

Нагадаємо, учасники фінринку можуть надсилати документи до Нацбанку електронною поштою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати