23 грудня 2020, 10:17

Учасники фінринку можуть надсилати документи до Нацбанку електронною поштою

Прес-служба НБУ

Національний банк спростив вимоги до подання документів та дозволив небанківським фінансовим установам подавати їх в електронному вигляді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ затвердив порядок сертифікації тимчасових адміністраторів небанківських фінустанов".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Рекомендуємо переходити на електронну форму подання документів. Упродовж карантину небанківські фінустанови можуть не подавати до Національного банку документи на паперових носіях, якщо подають їх в електронному вигляді з накладеним кваліфікованим електронним підписом", - ідеться у повідомленні.

Подати такі документи можна на електронну пошту nbu@bank.gov.ua або іншими засобами електронного зв’язку, які НБУ використовує для електронного документообігу.

Можливість подати документи в електронному вигляді мають діючі учасники небанківського ринку, а також особи, які планують вийти на ринок. А саме:

  • небанківські фінансові установи; 
  • юридичні особи, які не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінансові послуги;
  • юридичні особи, які мають намір отримати ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг; 
  • юридичні та фізичні особи, які мають намір набути або збільшити істотну участь у фінансовій установі;
  • страхові та перестрахові брокери та особи, які мають намір бути включеними до держреєстру страхових та перестрахових брокерів; 
  • особи, які мають право займатися актуарними розрахунками, або мають намір здійснювати актуарні розрахунки та отримати відповідне свідоцтво.

У НБУ звернули увагу: якщо вам потрібно подати до Національного банку оригінал документа, який існує лише в паперовій формі, то варто подавати саме паперовий оригінал. До прикладу, якщо вам потрібно подати оригінал свідоцтва про реєстрацію фінансової установи для його переоформлення.

Відповідні зміни передбачені постановою Правління Національного банку № 161 від 21 грудня 2020 року "Про подання до Національного банку України документів в період дії карантину".

Постанова набирає чинності сьогодні, 23 грудня 2020 року.

Нагадаємо, НБУ запровадив антикризові заходи для підтримки банків та економіки під час посиленого карантину.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати