15 квітня 2020, 10:30

Необхідне правове врегулювання питання організації і проведення референдумів, - комітет ВРУ

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет ВРУ з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зменшення навантаження на прокурора: механізми нового законопроекту".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, у розгляді проекту Закону "Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою", №3177, в режимі відеоконференції взяв участь один із співавторів проекту народний депутат Василь Німченко, який відповів на запитання стосовно відповідності положень законопроекту нормам Конституції України в частині питань, які можуть виноситись на референдум та "відкличного" референдуму. Крім цього, запитання стосувалися незастосування норм законодавства про публічні закупівлі при підготовці до проведення референдуму.

За підсумками обговорення Комітет прийняв рішення визнати законопроект №3177 таким, що не відповідає нормам антикорупційного законодавства у частині виключення закупівлі товарів, робіт і послуг для потреб всеукраїнського і місцевого референдуму з-під дії законодавства про публічні закупівлі. Водночас Комітет погодився із необхідністю правового врегулювання питання організації і проведення місцевого і всеукраїнського референдумів.

Крім цього, у розгляді проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад", №2637, взяв участь у режимі відеоконференції один із його авторів народний депутат Віталій Безгін, який розповів про завдання і логіку законопроекту і відповів на запитання членів Комітету, які, зокрема, стосувались конституційності утворення ради агломерації та дублювання нею окремих функцій органів місцевого самоврядування.

У результаті комітет прийняв рішення визнати законопроект таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства із зауваженнями щодо необхідності чітко прописати у законопроекті дорадчість та добровільність рад агломерацій, а також рекомендувати ухвалювати законопроект після внесення відповідних змін до Конституції України.

Також народні депутати визнали такими, що не містять корупційних ризиків законопроекти: №2720-1 (із зауваженням щодо необхідності надання фінансового обгрунтування законопроекту), №3022, №2645, №2645-1, №2644, №2665 (із зауваженням щодо внесення змін до законопроекту, який ще не набрав чинності).

При цьому комітет прийняв рішення розглянути на наступному засіданні проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо конкуренційно-антимонопольну реформу", №2730, та альтернативні до нього №2730-1 і №2730-2, а також проекти законів "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", №2831-1, і "Про відновлення дії Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"", №2831-2, на предмет відповідності антикорупційному законодавству, запросивши на засідання авторів.

Нагадаємо, у Раді обговорили положення законопроекту щодо використання рідкого біопалива.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати