У разі усиновлення дитини прийомні батьки можуть не лише обрати нові ім’я та прізвище дитини, але й змінювати її дані про біологічних батьків у документах.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Заборона використання комп'ютера і доступу до Інтернету порушило право ув'язнених на освіту".
У ситуації, що склалася, розбирався ЄСПЛ у справі "Лейла Кан проти Туреччини" (№43140/08), зазначає "ECHR: Ukrainian Aspect".
Так, Лейла Кан усиновила семирічну дитину. Дитина була внесена в реєстр під прізвищем пані Кан. Останній також було дозволено змінити ім’я дитини. Л. Кан подала заяву до суду, аби також замінити імена біологічних батьків в документах про цивільний стан дитини. Жінка вважала, що зазначення імен біологічних батьків на документах дитини, які засвідчують особу, перед її власним прізвищем могло викликати плутанину і мати негативні наслідки для дитини.
Суд відхилив заяву на підставі того, що від усиновленої дитини не відмовилися. А особи її біологічних батьків були відомі. Також суд постановив, що Л. Кан відповідно до цивільного кодексу не могла вимагати зміни імен батька і матері. Оскарження цього рішення до вищих судів успіху не мало. Тоді пані Кан звернулася до ЄСПЛ, де стверджувала про порушення її права на повагу до сімейного життя.
У результаті суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, присудивши компенсацію моральної шкоди у розмірі 2.5 тис. євро.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Лейла Кан проти Туреччини" (№43140/08) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, у КСУ зазначили, чому ч. 5 ст. 176 КПК України обмежує право особи на свободу.