09 листопада 2018, 10:35

Не всі порушення є підставами для визнання недійсними прийнятих зборами рішень, - ВС

Прес-служба Верховного Суду

Акціонер звернувся до господарського суду з позовом до ПАТ про визнання недійсними рішень позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ. В обґрунтування позовних вимог стверджувалося, що збори акціонерів ПАТ відбулися протиправно, а оспорювані рішення прийняті з порушенням вимог чинного законодавства і порушують права та законні інтереси позивача як акціонера ПАТ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Читайте також: "".

Так, рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, у задоволені позову відмовлено повністю. Постановою КГС ВС у справі №925/973/17 зазначені судові рішення залишені без змін.

Суд касаційної інстанції відзначив, що під час розгляду корпоративних спорів за позовами учасників (акціонерів) господарського товариства про визнання недійсними рішень загальних зборів юридичної особи, господарські суди враховують, що не всі порушення законодавства, допущені під час скликання та проведення загальних зборів, є підставами для визнання недійсними прийнятих ними рішень.

Як зазначається, для визнання недійсним рішення загальних зборів товариства необхідно встановити факт порушення цим рішенням прав та законних інтересів учасника (акціонера) товариства. Якщо за результатами розгляду справи факт такого порушення не встановлено, господарський суд не має підстав для задоволення позову.

Суди попередніх інстанцій встановили відсутність безумовних підстав для визнання недійсними спірних рішень відповідача.

Колегія суддів КГС ВС також акцентувала увагу на тому, що незгода акціонера з прийнятими рішеннями загальних зборів ПАТ, не може бути підставою для визнання таких рішень загальних зборів недійсними

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати